Wykonawca budowy wybrał imiona dla tarcz

pliki/aktualnosci/2011/tbmimiona4-.jpgW dniu dzisiejszym Wykonawca budowy centralnego odcinka II linii metra poinformował o wybranych imionach dla trzech tarcz, które będą drążyć tunele pod ulicami Warszawy. Tarcze będą nosić imiona: TBM I - Maria, TBM II - Anna, TBM III - Wisła.
Na uroczystość zaproszona została Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy. Więcej>>>>

Więcej...

Dni Transportu Publicznego z Metrem Warszawskim

pliki/aktualnosci/2011/dtp2011-4-.jpgZ okazji obchodów jubileuszowej, X edycji Dni Transportu Publicznego, w sobotę 17 września 2011 roku, Metro Warszawskie zorganizowało stoisko informacyjno - promocyjne na Węźle Komunikacyjnym Młociny.

Więcej...

Informacja dotycząca zdarzeń w metrze

W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami jakoby do 2 ostatnich wypadków w warszawskim metrze przyczyniło się zamontowane na peronie oznakowanie dotykowe (tzw. guzki) informujemy, że dysponujemy pełnym materiałem faktograficznym, który jednoznacznie wyklucza jakikolwiek związek tych zdarzeń z oznakowaniem ostrzegawczym na peronach.    

Więcej...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju wspiera warszawskie metro

Metro Warszawskie podpisało umowę z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju na udzielenie kredytu na zakup taboru metra. Udzielony kredyt umożliwia pokrycie 30% kosztów zamówienia złożonego na nowe pociągi typu Inspiro.

Więcej...

Zmiana rozkładu jazdy pociągów metra

Metro Warszawskie Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że z dniem 1 września 2011 roku ulega zmianie rozkład jazdy pociągów metra. Zostaje przywrócona częstotliwość kursowania pociągów sprzed okresu wakacyjnego.

Wprowadzany od 1 września rozkład jazdy pociągów dla wszystkich stacji metra dostępny jest tutaj.

Więcej...

Reprezentacja Polski Rugby na Wózkach zwycięzcą Turnieju Wheelchair Rugby Metro Cup 2011

W dniach 20 - 21 sierpnia 2011 roku w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji Ochota odbył się Turniej Wheelchair Rugby Metro Cup 2011. W zawodach sportowych udział wzięły następujące zespoły: „The Reds White” (Reprezentacja Polski) - „The Reds Red” (Reprezentacja Polski), „Next Generation” (zespół z Niemiec) oraz „European Mix” (drużyna francusko-szwedzko-polska).

Więcej...

Tarcza już w Warszawie

pliki/aktualnosci/2011/TBM/tbm12100.jpgDziś na teren budowy szybu startowego przy rondzie Daszyńskiego dojechał transport z pierwszymi elementami tarcz TBM do drążenia tuneli metra. Obejrzyj fotorelację w Dzienniku Budowy. Więcej >>>

Więcej...

Test Systemu Informacji Pasażerskiej

Wczoraj o godzinie 13. na stacji Politechnika rozpoczęliśmy testy nowego Systemu Informacji Pasażerskiej. Zmianie ulega nie tylko szata graficzna prezentowana na wyświetlaczach, ale przede wszystkim rozbudowany zostaje zakres przekazywanych wiadomości.

Więcej...

Wyniki badań zadowolenia pasażerów z warszawskiego metra

pliki/aktualnosci/2011/wykres4_100.jpgMetro Warszawskie już po raz siódmy zleciło firmie zewnętrznej przeprowadzenie badań dotyczących zadowolenia pasażerów korzystających z warszawskiego metra. Badanie przeprowadzono na próbie 1547 osób w dniach 11-16 czerwca 2011 r., na każdej z 21 stacji w godzinach kursowania podziemnej kolejki, tj. od 5.00-24.00.

Więcej...

INFORMACJA NA TEMAT MONTAŻU OZNAKOWANIA DOTYKOWEGO NA STACJACH METRA

W związku z toczącą się w mediach dyskusją na temat montażu oznakowania ostrzegawczego na peronach warszawskiego metra wyjaśniamy, że zgodnie z harmonogramem całość prac na wszystkich stacjach I linii metra powinna zostać wykonana do 31 sierpnia br.

Odbiór techniczny całości zamówienia nastąpi 31 sierpnia.

Zgodnie z umową, wykonanie oznakowania dotykowego i wizualnego na 21 stacjach metra objęte jest 5 letnią gwarancją.

Jednocześnie, jako zabezpieczenie należytego wykonania umowy Wykonawca został zobowiązany do złożenia gwarancji bankowej w wysokości: 287.740,00 zł. Jest to gwarancja nieodwołalna, bezwarunkowa i płatna na pierwsze żądanie zapłaty w przypadku stwierdzenia, iż Wykonawca nie wywiązał się ze zobowiązań wynikających z umowy.

Całość prac finansowana jest z własnych, pozaprzewozowych środków Metra Warszawskiego Sp. z o.o. Kwota ta pochodzi z działalności usługowej, eksperckiej oraz wynajmu powierzchni reklamowych. Tym samym nie jest to kwota przekazywana Metru Warszawskiemu przez m.st. Warszawa na działalność związaną z przewozami pasażerskimi.

Więcej...