Zmiana rozkładu jazdy pociągów metra

Uprzejmie informujemy, że na okres od dnia 1 lipca do 31 sierpnia 2011 roku zostaje wprowadzony wakacyjny rozkład jazdy pociągów.

Więcej...

Montaż Oznakowania Ostrzegawczego - Relacja z wykonywanych prac

pliki/aktualnosci/2011/A14_guzki/A14_21.jpgW dniu 28.06 o godzinie 23.00 rozpoczęła się modernizacja peronu stacji Świętokrzyska. Prace montażowe oznakowania dotykowego i wizualnego na tej stacji, kontynuowane będą w dniu 29.06 od godziny 23.00 do 04.00 rano. Prace są intensywne, wymagają uwagi i dokładności. Jednocześnie wiercenie otworów, montaż oznakowania, malowanie krawędzi wykonuje niemal 40 osób.

Prezentujemy relację i zdjęcia.

Więcej...

„The Reds“ niepokonani na Turnieju Rugby na Wózkach w Amsterdamie

pliki/aktualnosci/2011/rugby1amsterdam.jpgW dniach 4-5 czerwca br. w Amsterdamie odbył się drugi na świecie co do wielkości Turniej Rugby na Wózkach. Po raz pierwszy uczestniczyła w nim polska drużyna narodowa „The Reds“.

Więcej...

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury podpisane

W dniu 17 czerwca 2011 roku Minister Infrastruktury, pan Cezary Grabarczyk podpisał Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać obiekty budowlane metra i ich usytuowanie. Rozporządzenie określa zasady, według których należy projektować i budować metro w Polsce. Prace nad Rozporządzeniem rozpoczęły się w 2009 roku.

Szczególnie oczekiwanym elementem Rozporządzenia jest określenie normy oznakowania dotykowego na stacjach metra. Jest to pierwsza taka regulacja w polskim prawie. Metro Warszawskie po zakończeniu krajowego etapu procesu legislacyjnego przeprowadziło postępowanie przetargowe mające na celu wyłonienie wykonawcy oznakowania. Działanie to umożliwiło nam rozpoczęcie montażu bezzwłocznie po podpisaniu Rozporządzenia. Prace rozpoczną się w najbliższych dniach na stacji Świętokrzyska.

Pełny tekst Rozporządzenia znajduje się na stronie Ministerstwa Infrastruktury..

 

Więcej...

Zmiana w kursowaniu pociągów

Metro Warszawskie Sp. z o. o. uprzejmie informuje, że w dniu  24 czerwca 2011 r. (piątek) metro kursować będzie według rozkładu jazdy dnia świątecznego z dodatkowymi kursami nocnymi.

Rozkład jazdy pociągów metra znajdziesz tutaj.

Więcej...

Nowe informacje i zdjęcia w Dzienniku Budowy

W Dzienniku Budowy zostały zamieszczone nowe informacje i zdjęcia dotyczące prac przy centralnym odcinku II linii metra oraz kolejne pozwolenie dla stacji C14 Stadion. Więcej >>>>

Więcej...

Badanie opinii pasażerów

pliki/aktualnosci/2011/wykres4_100.jpgUprzejmie informujemy, że w dniach od 10 do 16 czerwca 2011 roku firma badawcza przeprowadzi na stacjach metra ankiety dotyczące zadowolenia pasażerów korzystających z usług podziemnej kolejki. Zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu i udzielenie wywiadu ankieterowi.

Więcej...

Nowe informacje w Dzienniku Budowy

W Dzienniku Budowy pojawiły się nowe informacje z placu budowy centralnego odcinka metra. Zamieściliśmy również informacje o monitoringu obiektów leżących w sąsiedztwie inwestycji oraz najnowsze zdjęcia z zabezpieczania Pomnika Syrenki. Więcej>>>>

Więcej...

INFORMACJA NA TEMAT MONTAŻU OZNAKOWANIA DOTYKOWEGO NA STACJACH METRA

Wykonawca – PHU Urbanowski – zgodnie z zapisami umowy przedstawił szczegółowy harmonogram realizacji oznakowania dotykowego na stacjach metra, który po pozytywnej opinii Zarządu Transportu Miejskiego został zatwierdzony przez Zarząd Metra.

Pierwsze prace rozpoczną się w nocy 28 czerwca na stacji Świętokrzyska. Od godziny 23 przez dwie kolejne noce pociągi nie będą zatrzymywać się na tej stacji – szczegółowy harmonogram w załączeniu.

Więcej...

Zmiany w organizacji ruchu - zapraszamy do Dziennika Budowy

W Dzienniku Budowy są najnowsze informacje na temat zmian w organizacji ruchu. Zamieściliśmy również informację o  pozwoleniu na budowę stacji Stadion (C14) oraz o instrumentach pomiarowych w tunelu Więcej >>>

Więcej...