List do TVN Warszawa

Redakcja TVN Warszawa

Szanowni Państwo,

Do opublikowanego w dniu 17 stycznia 2012 r. interesującego artykułu pt. „Budowa metra będzie droższa” dotyczącego zmian w kolejności budowy obiektów odcinka centralnego II linii metra wkradły się nieprecyzyjne informacje, widoczne już w tytule publikacji. Przekazujemy więc wyjaśnienia, które w przyszłości pomogą w prezentowaniu zagadnień budowy zgodnie z rzeczywistym stanem inwestycji.

Więcej...

Informacja na temat pracy 24 godzinnej przy budowie odcinka centralnego II linii metra

Budowa odcinka centralnego II linii metra wkroczyła w fazę intensywnych prac przy budowie stacji. Trwa głębienie wykopów, montaż zbrojeń, wylewanie mas betonu. Oznacza to znaczne zwiększenie intensywności działań, wzrost liczby ludzi i działających na placach budowy maszyn. Ze względu na technologię niektórych prac budowlanych, ale także z powodu zwiększenia intensywności działań, konieczne staje się prowadzenie prac w systemie 24 godzinnym, przez 7 dni w tygodniu. Zdaniem Wykonawcy jest to niezwykle istotne dla realizacji kontraktu w terminach zapisanych w umowie z dnia 28 października 2009 r.
Metro Warszawskie ze swej strony ocenia, że działania Wykonawcy są uzasadnione technologicznie i mają podstawy w dokumentacji przetargowej (SIWZ).
W związku z tym uprzejmie prosimy mieszkańców o okazanie zrozumienia dla niedogodności wynikających z prowadzenia prac nocnych przy tej ważnej i skomplikowanej inwestycji.
Za ewentualne zakłócenia spokoju z góry uprzejmie przepraszamy. W razie potrzeby prosimy o kontakt e-mail’owy: info@agpmetro.com

Więcej...

Stacje na poziomie -1 - nowe informacje w Dzienniku Budowy

Na naszej stronie nowe, ciekawe i ważne informacje.

W zakładce Rozbudowa II linii metra umieściliśmy kompendium informacji o Konkursie na Projekt Koncepcyjny.
W Dzienniku Budowy zapraszamy do obejrzenia nowych zdjęć z placów budowy stacji:
Po raz pierwszy znalazły się tam zdjęcia z poziomu -1 (podziemnego) stacji C9 - Rondo Daszyńskiego i C13 - Powiśle. Miejsca te nie były dotychczas dostępne.
Publikujemy także zdjęcia ściany oporowej zbudowanej w basenie Portu Praskiego. Więcej>>>>

Zapraszamy

Więcej...

List do Warszawskiego Ośrodka Telewizyjnego

Redakcja Warszawskiego Ośrodka Telewizyjnego

Szanowni Państwo,

Do nadanego w dniu 29 grudnia 2011 r. interesującego materiału dotyczącego budowy odcinka centralnego II linii metra wkradły się nieprecyzyjne informacje. Przekazujemy kilka wyjaśnień, które w przyszłości pomogą w prezentowaniu zagadnień budowy.

Więcej...

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji wyróżniło Metro Warszawskie

pliki/aktualnosci/2011/galaintegracji.jpgKapituła tegorocznej edycji Medalu Przyjaciół Integracji wyróżniała Metro Warszawskie Sp. z o.o. za szczególną wrażliwość na potrzeby osób niepełnosprawnych. 

 

Więcej...

Przewijaki na stacjach metra

pliki/aktualnosci/2011/przewijak40.jpgZ przyjemnością informujemy, że od 2 grudnia 2011 na trzech stacjach warszawskiego metra dostępne są specjalnie wyznaczone miejsca do przewijania dzieci. Każde z nich wyposażone jest w naścienny przewijak, mydelniczkę, kosz na zużyte pieluchy oraz dostęp do bieżącej wody. Do dyspozycji użytkowników są  także jednorazowe podkłady. Wyposażenie takiego kącika zostało przez Metro Warszawskie skonsultowane z Fundacją MaMa.
Miejsca do przewijania dzieci znajdują się na stacjach: Kabaty, Świętokrzyska i Młociny. Wybór tych stacji nie był przypadkowy. Są to bowiem stacje końcowa i początkowa, natomiast znajdująca się w centrum miasta stacja Świętokrzyska będzie już wkrótce stacją przesiadkową dla I i II linii metra.

Więcej...

Metro Warszawskie „Perłą Polskiej Gospodarki”

pliki/aktualnosci/2010/emka40.jpgUprzejmie informujemy, iż Metro Warszawskie po raz kolejny otrzymało tytuł Perła Polskiej Gospodarki w IX edycji rankingu polskich przedsiębiorstw „za konsekwentną realizację polityki i strategii przedsiębiorstwa oraz pozycję lidera wśród najbardziej dynamicznych i najbardziej efektywnych przedsiębiorstw w Polsce”.

Więcej...

Termin realizacji budowy odcinka centralnego II linii metra

W związku z pytaniami o termin realizacji budowy odcinka centralnego II linii metra przypominamy podstawowe dokumenty obowiązujące Strony Kontraktu: Umowę zawartą w dniu 28 października 2009 (str. 2) roku oraz OWU (Ogólne Warunki Umowy - str. 7), gdzie zawarte są definicje pojęć użytych w Umowie.

 

 

Więcej...

Metro Warszawskie Sp. z o.o. po raz kolejny wspiera projekt edukacyjny poświęcony budowie metra.

pliki/aktualnosci/2011/logo_ud.jpg

Spółka Metro Warszawskie po raz kolejny zaangażowała się w projekt edukacyjny skierowany do małych studentów warszawskiego ośrodka Uniwersytetu Dzieci, który poświęcony będzie budowie metra. Więcej>>>>

Więcej...

Informacja dla Wykonawców biorących udział w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego ogłaszanych przez Metro Warszawskie Sp. z o.o.

W związku z wdrożeniem przez Metro Warszawskie Sp. z o.o. systemu komputerowego wspierającego procesy zakupowe, wszelkie informacje dotyczące postępowań o udzielenie zamówienia publicznego ogłoszonych po dniu 01.11.2011r. będą umieszczane tak jak dotychczas w oknie „Zamówienia” w odpowiedniej zakładce „Usługi, dostawy lub roboty budowlane” oraz równolegle w tym samym oknie w zakładce „Postępowania ogłoszone po 01.11.2011r.”. Ponieważ w dalszej perspektywie planowane jest korzystanie dla celów informacyjnych o wszczętych postępowaniach jedynie z narzędzia oferowanego przez wdrożony system, tj. nowej platformy publicznej, prosimy o zapoznawanie się z zasadami funkcjonowania prezentowanego rozwiązania.

Więcej...