Weekend z tarczą

pliki/aktualnosci/2011/tarczaweekend.jpgW dniach 24 i 25 września, na placu budowy stacji C09 Rondo Daszyńskiego  zorganizowany został Weekend z tarczą. Wszyscy zainteresowani budową metra mieli okazję do obejrzenia z bliska tarczy TBM, która wydrąży tunel metra na Pragę.

Tarcza ta, której nadano imię Maria podczas uroczystości w dniu 21 września br., jest jedną z trzech maszyn TBM, które drążyć będą tunele II linii metra pod ulicami Warszawy. Na Weekend z tarczą zaprosiła warszawiaków Pani Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. Więcej>>>

Więcej...

Podpisanie umowy na dofinansowanie odcinka centralnego II linii metra wraz z zakupem taboru

pliki/aktualnosci/2011/umowaodccentr1-.JPGW dniu 22 września 2011 roku Miasto Stołeczne Warszawa podpisało w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego Umowę o dofinansowanie projektu w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko IILinia metra w WarszawiePrace przygotowawcze, projekti budowa odcinkacentralnego wraz z zakupemtaboru. Więcej>>>>

Więcej...

Wykonawca budowy wybrał imiona dla tarcz

pliki/aktualnosci/2011/tbmimiona4-.jpgW dniu dzisiejszym Wykonawca budowy centralnego odcinka II linii metra poinformował o wybranych imionach dla trzech tarcz, które będą drążyć tunele pod ulicami Warszawy. Tarcze będą nosić imiona: TBM I - Maria, TBM II - Anna, TBM III - Wisła.
Na uroczystość zaproszona została Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy. Więcej>>>>

Więcej...

Dni Transportu Publicznego z Metrem Warszawskim

pliki/aktualnosci/2011/dtp2011-4-.jpgZ okazji obchodów jubileuszowej, X edycji Dni Transportu Publicznego, w sobotę 17 września 2011 roku, Metro Warszawskie zorganizowało stoisko informacyjno - promocyjne na Węźle Komunikacyjnym Młociny.

Więcej...

Informacja dotycząca zdarzeń w metrze

W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami jakoby do 2 ostatnich wypadków w warszawskim metrze przyczyniło się zamontowane na peronie oznakowanie dotykowe (tzw. guzki) informujemy, że dysponujemy pełnym materiałem faktograficznym, który jednoznacznie wyklucza jakikolwiek związek tych zdarzeń z oznakowaniem ostrzegawczym na peronach.    

Więcej...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju wspiera warszawskie metro

Metro Warszawskie podpisało umowę z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju na udzielenie kredytu na zakup taboru metra. Udzielony kredyt umożliwia pokrycie 30% kosztów zamówienia złożonego na nowe pociągi typu Inspiro.

Więcej...

Zmiana rozkładu jazdy pociągów metra

Metro Warszawskie Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że z dniem 1 września 2011 roku ulega zmianie rozkład jazdy pociągów metra. Zostaje przywrócona częstotliwość kursowania pociągów sprzed okresu wakacyjnego.

Wprowadzany od 1 września rozkład jazdy pociągów dla wszystkich stacji metra dostępny jest tutaj.

Więcej...

Reprezentacja Polski Rugby na Wózkach zwycięzcą Turnieju Wheelchair Rugby Metro Cup 2011

W dniach 20 - 21 sierpnia 2011 roku w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji Ochota odbył się Turniej Wheelchair Rugby Metro Cup 2011. W zawodach sportowych udział wzięły następujące zespoły: „The Reds White” (Reprezentacja Polski) - „The Reds Red” (Reprezentacja Polski), „Next Generation” (zespół z Niemiec) oraz „European Mix” (drużyna francusko-szwedzko-polska).

Więcej...

Tarcza już w Warszawie

pliki/aktualnosci/2011/TBM/tbm12100.jpgDziś na teren budowy szybu startowego przy rondzie Daszyńskiego dojechał transport z pierwszymi elementami tarcz TBM do drążenia tuneli metra. Obejrzyj fotorelację w Dzienniku Budowy. Więcej >>>

Więcej...

Test Systemu Informacji Pasażerskiej

Wczoraj o godzinie 13. na stacji Politechnika rozpoczęliśmy testy nowego Systemu Informacji Pasażerskiej. Zmianie ulega nie tylko szata graficzna prezentowana na wyświetlaczach, ale przede wszystkim rozbudowany zostaje zakres przekazywanych wiadomości.

Więcej...