Weekendowa zmiana organizacji ruchu pociągów (zmiana terminu)

Metro Warszawskie Sp. z o.o. informuje, że w trakcie rutynowej analizy zapisów monitoringu prowadzonego dla potrzeb budowy odcinka centralnego II linii metra, zauważono niewielkie odkształcenia w zachodnim tunelu I linii metra w rejonie stacji Świętokrzyska. Może to być spowodowane wcześniejszymi pracami przy budowie łącznika między stacjami I i II linii metra.

W związku z powyższym konieczne jest dokonanie szczegółowej oceny zjawiska i dokonanie napraw ewentualnych nieszczelności. Prace zostaną przeprowadzone w dniach 26 (sobota) i 27 (niedziela) maja.

Spowoduje to konieczność wprowadzenia ograniczeń na pierwszej linii metra od 26 maja (sobota), od godz. 01:00 do 28 maja (poniedziałek), do godz. 4:00. Pociągi metra będą w tym czasie kursować na odcinkach: Kabaty – Centrum i Ratusz Arsenał – Młociny. Pomiędzy stacjami Centrum i Ratusz Arsenał będzie kursować wahadłowy pociąg metra. Uruchomiona zostanie także zastępcza linia autobusowa Z-2, jeżdżąca na trasie: CENTRUM – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – pl. Grzybowski – Królewska – Marszałkowska – pl. Bankowy – Andersa – METRO RATUSZ ARSENAŁ.

Więcej...

Pierwsza tarcza uruchomiona przy Rondzie Daszyńskiego

W dniu dzisiejszym o godzinie 12:27 uruchomiona została przy rondzie Daszyńskiego pierwsza tarcza TBM, która drążyć będzie tunel dla centralnego odcinka II linii metra. W Dzienniku Budowy zamieszczamy relację z tego wydarzenia.

Zapraszamy również do artykułu "Podziemne krety Warszawy" (PDF, 191 KB), który opisuje historię drążenia tuneli metra w Warszawie.

Więcej...

Nowa informacja w dziale ciekawostki, opisy w Dzienniku Budowy

W zakładce Ciekawostki, opisy w Dzienniku Budowy zamieściliśmy nową informację, dotyczącą historii drążenia metra w Warszawie. Więcej>>>>

Więcej...

Informacja Metra Warszawskiego w związku z dyskusją dotyczącą budowy Muzeum Sztuki Nowoczesnej

W związku z dyskusją dotycząca budowy Muzeum Sztuki Nowoczesnej (nazwa robocza Centrum Sztuki Nowoczesnej) i powiązań tej inwestycji z budową odcinka centralnego II linii metra, informujemy, że:

- między Metrem Warszawskim Sp. z o.o. projektantami centralnego odcinka II linii metra a projektantami Muzeum Sztuki Nowoczesnej prowadzone były liczne spotkania. Ich efektem były uzgodnienia techniczne podpisane w październiku 2010 r. między projektantami Muzeum Sztuki Nowoczesnej a projektantami centralnego odcinka II linii metra.

- w sprawie posadowienia (fundamentowania) Centrum Sztuki Nowoczesnej , Projektanci Centrum Sztuki Nowoczesnej w piśmie z 07.10.2011 r. zaakceptowali wypracowane rozwiązania i nie wnieśli dalszych uwag.

Pełna dokumentacja pisemna sprawy jest w posiadaniu Metra Warszawskiego Sp. z o.o.

Więcej...

Konkurs na „Zaprojektowanie nowego wzoru umundurowania dla pracowników wybranych działów Metra Warszawskiego Sp. z o.o.”

Informujemy, że ogłosiliśmy konkurs na projekt nowych mundurów dla pracowników Metra Warszawskiego. Warunki udziału w konkursie zostały opracowane z myślą o umożliwieniu uczestnictwa w nim jak najszerszego grona projektantów. Uczestnicy konkursu nie wnoszą żadnych opłat, a mogą wygrać jedną z trzech nagród finansowych (główna: 10 tysięcy zł.).
W konkursie ustalono trzy kryteria oceny: wzornictwo, trwałość i jakość zastosowanych materiałów.
Najważniejszym kryterium z nich jest wzornictwo. Będzie ono oceniane przez Sąd Konkursowy, któremu przewodzić będzie Pani Lidia Kalita, wybitna projektantka, Dyrektor Kreatywna Simple Creative Products. 

Więcej...

Informacja dla Wykonawców biorących udział w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego ogłaszanych przez Metro Warszawskie Sp. z o.o.

W związku z wdrożeniem przez Metro Warszawskie Sp. z o.o. systemu komputerowego wspierającego procesy zakupowe, wszelkie informacje dotyczące nowo wszczynanych postepowań o udzielenie zamówienia publicznego ogłoszonych po dniu 01.11.2011 r. będą umieszczane jedynie w zakładce "Postepowania ogłoszone po dniu 01.11.2011 r.

Więcej...

ZAPROSZENIE NA MIĘDZYNARODOWY SZCZYT LOKALNEGO TRANSPORTU SZYNOWEGO UITP 7-9 MAJA

pliki/aktualnosci/2012/logo_uitp_0.png
Tylko w samej Europie metro, tramwaje oraz koleje lokalne przewożą około 28 mld pasażerów rocznie. Pasażerowie chcieliby, aby wszystkie te środki transportu funkcjonowały płynnie i były odpowiednio skomunikowane w ramach miejskiego systemu transportu publicznego. Od operatorów transportu publicznego oraz właścicieli infrastruktury oczekuje się, aby ich współpraca stała się bardziej efektywna, a usługi świadczone dla pasażerów były na najwyższym poziomie. Polska, w obliczu ogromnego wzrostu motoryzacji, szybko zdała sobie sprawę z tego, że miasta nie mogą funkcjonować bez efektywnego systemu transportu publicznego. Warszawa, jako stolica państwa, położona na skrzyżowaniu szlaków transportowych pomiędzy Europą Wschodnią a Zachodnią, wraz z jej szybkim wzrostem gospodarczym, jest doskonałym przykładem miasta, które konsekwentnie rozwija i unowocześnia system komunikacji szynowej.

Wydarzenie: Międzynarodowy Szczyt Lokalnego Transportu Szynowego UITP
Kiedy: 7 – 9 maja 2012 r.
Gdzie: Hotel Marriott w Warszawie, Al. Jerozolimskie 65/79
Organizator: Międzynarodowa Unia Transportu Publicznego (UITP)
Gospodarze: Metro Warszawskie Sp. z o.o., Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o.

Więcej...

Budowa wchodzi na ulicę Marszałkowską - nowa wiadomość w Dzienniku budowy

Od 30 kwietnia na okres 4,5 miesiąca ulica Marszałkowska będzie nieprzejezdna. W tym czasie zamieni się w plac budowy.
Budowa dwupoziomowej stacji C11 (Świętokrzyska), która połączy I i II linię metra to najbardziej skomplikowane przedsięwzięcie budowlane na całym centralnym odcinku II linii metra. Wiąże się z koniecznością przebudowy wielu strategicznych dla Warszawy instalacji podziemnych i budowy potężnej konstrukcji stacji. więcej w dziale Ciekawostki, opisy w Dzienniku budowy >>

Więcej...

Polska Reprezentacja Rugby na Wózkach zwycięzcą Bernd Best Turnier

Po raz pierwszy w historii turnieju Bernd Best organizowanego w niemieckiej Koloni,  Polska Reprezentacja w Rugby na Wózkach zajęła pierwsze miejsce.

The Reds 1 – pod taką nazwą Polska Reprezentacja Rugby na Wózkach  brała udział w 14 turnieju Bernd Best,  który jest największym i najbardziej prestiżowym turniejem Rugby na Wózkach w Europie.

Więcej...

Pierwsza tarcza opuszczona do szybu startowego

W dniu dzisiejszym opuszczona została do szybu startowego przy rondzie Daszyńskiego pierwsza tarcza TBM, która drążyć będzie tunel dla centralnego odcinka II linii metra. W Dzienniku Budowy zamieszczamy relację z tego wydarzenia.

Więcej...