Informacja dotycząca tunelu Wisłostrady

W związku z toczącą się dyskusją dotyczącą sytuacji w tunelu Wisłostrady prezentujemy poniżej stan spraw:

Niezwłocznie po wystąpieniu awarii przeprowadzone zostały ekspertyzy i wybrana metoda zabezpieczenia tunelu Wisłostrady. Prace zasadnicze przy wtłaczaniu specjalnej mieszanki w pustkę pod tunelem Wisłostrady rozpoczęły się 12 września.

Decyzją Nr 1628/2012 z dnia 19.10.2012 , wydaną przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego, nałożono obowiązek wykonania prac zabezpieczających:

1. wzmocnienie warstw gruntu znajdującego się w przestrzeni nad łącznikiem północnym stanowiącym połączenie korpusu wschodniego stacji z korpusem zachodnim, a poniżej wykonanego już wypełnienia, poprzez iniekcję niskociśnieniową zaprawy cementowo-bentonitowej – Termin realizacji (wg decyzji) 15.12.2012 – prace wykonano

2. zrealizowanie dwóch ścian odcinających ten łącznik, stanowiących uszczelnienie hydrauliczne obszaru pomiędzy dwoma korpusami stacji metr, poprzez wysokociśnieniową iniekcję jednokierunkową zaczynu cementowego – Termin realizacji (wg decyzji) 15.12.2012 – prace w toku

Decyzją nr 2315/2012 z dnia 23.11.2012, wydaną przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego, nałożono obowiązek przedłożenia oceny technicznej tunelu Wisłostrady. Ocena ta winna określać przydatność do dalszego, bezpiecznego użytkowania tego obiektu oraz zawierać przewidziane do wykonania (w określonych terminach) poszczególne roboty budowlane (bądź poszczególne badania i sprawdzenia), których realizacja może umożliwić przystąpienie do ponownego użytkowania tunelu Wisłostrady – Termin wykonania (wg decyzji) 1 miesiąc od otrzymania, tj. 29.12.2012

 

Rzecznik Prasowy

Więcej...

Odwołanie ograniczenia prędkości w rejonie stacji Świętokrzyska

Informujemy, że w związku z zakończeniem prac prowadzonych w bezpośredniej bliskości tuneli między stacjami Świętokrzyska i Centrum, od godziny 11 zostało odwołane ograniczenie prędkości pociągów na tym odcinku. Pociągi metra w obu kierunkach poruszają się z normalną prędkością.

Ograniczenie prędkości między stacjami Centrum i Świętokrzyska do 15 kilometrów na godzinę było związane z koniecznością wykonania prac nad zagęszczeniem gruntu wokół budowanej stacji C11 (Świętokrzyska) II linii metra.

Więcej...

Metro Warszawskie Partnerem XXI Targów Książki Historycznej 29 listopada – 2 grudnia 2012

Metro Warszawskie Sp. z o.o. po raz kolejny zostało partnerem XXI Targów Książki Historycznej. Targi Książki Historycznej to cykliczna impreza o charakterze promocyjno-informacyjnym i niekomercyjnym, organizowana przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej oraz Fundację Historia i Kultura. Towarzyszą jej liczne imprezy, spotkania autorskie, promocje książek oraz pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych. W roku bieżącym Targi odbędą się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. Wstęp na Targi i wszystkie imprezy towarzyszące jest bezpłatny.

Link do strony internetowej Porozumienia Wydawców Książki Historycznej

Więcej...

Komunikat

W dniach od 16 do 23 listopada wyłączona z ruchu zostanie wschodnia jezdnia ulicy Marszałkowskiej w rejonie ul. Świętokrzyskiej i budowy stacji centralnego odcinka II linii metra - C11 (Świętokrzyska). Zamknięcie związane jest z wykonywanym dodatkowym wzmocnieniem ścian szczelinowych budowanej stacji C11 (Świętokrzyska), na które zdecydowano się po analizach sytuacji, jaka miała miejsce w rejonie ul. Szkolnej.

Więcej...

Metro Warszawskie Sp. z o.o. obecne na X Targach Infrastruktura 2012

W dniach 23-25 października 2012 roku w Warszawie odbyły się X Międzynarodowe Targi  Budownictwa Drogowego, Kolejowego oraz Zarządzania Ruchem INFRASTRUKTURA 2012, w których po raz kolejny uczestniczyła Spółka Metro Warszawskie. W tegorocznej edycji targów wzięło udział kilkudziesięciu wystawców z Polski i zagranicy. Po raz pierwszy do grona wystawców dołączyły firmy i instytucje zajmujące się kolejnictwem.

W uroczystym otwarciu targów uczestniczyło wielu znakomitych gości reprezentujących najważniejsze dla branży instytucje, firmy i organizacje. Obecni również byli przedstawiciele ministerstw, Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, posłowie na sejm oraz przedstawiciele samorządów.  Targi odwiedził także Sławomir Nowak Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, który udzielił Targom Infrastruktura Honorowego Patronatu.

Podczas targów Metro Warszawskie Sp. z o.o. zorganizowało punkt informacyjno-promocyjny dotyczący inwestycji budowy II linii metra, a w szczególności bieżących kwestii związanych z budową centralnego odcinka II linii oraz wspołfinansowania tej inwestycji przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Więcej...

Awarie, które mialy miejsce przy budowie I linii metra

W związku z toczącą się dyskusją przedstawiamy informację na temat awarii, jakie miały miejsce w trakcie budowy I linii metra. Lista awarii (PDF, 395KB)

Więcej...

Druga edycja turnieju Wheelchair Rugby Metro Cup za nami

pliki/aktualnosci/2012/rugbymc20125-1.jpgW dniach 6 – 7 października 2012 roku w hali sportowej Arena Ursynów odbyła się druga edycja turnieju Wheelchair Rugby Metro Cup. W turnieju, oprócz Reprezentacji Polski, uczestniczyły zespoły z Danii, Czech, Niemiec, Austrii, Brazylii oraz dwie drużyny, w skład których wchodzą gwiazdy z Europy czyli All Stars i European Giants.

Więcej...

Metro Warszawskie laureatem konkursu

pliki/aktualnosci/2012/certyfikat_100.jpg Z przyjemnością informujemy, że Kapituła Konkursu Najwyższa Jakość Quality International 2012 po raz drugi przyznała Spółce Metro Warszawskie tytuł Laureata oraz godło Najwyższa Jakość Quality International w kategorii QI Service – Usługi Najwyższej Jakości – Usługi Przewozowe.

Konkurs Najwyższa Jakość Quality International skierowany jest do firm, instytucji, samorządów, producentów i usługodawców posiadających czytelną politykę jakości w odniesieniu do produktu, usługi lub systemu zarządzania. Organizatorem konkursu jest redakcja Forum Biznesu, a patronami przedsięwzięcia Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Klub Polskie Forum ISO 9000 oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Podstawą do przeprowadzenia analiz decydujących o wyłonieniu finalistów są oficjalne dane oraz opinia organizacji biznesowych i gospodarczych, instytucji certyfikujących oraz powołanych ekspertów.

Nagrodę otrzymaliśmy podczas uroczystej gali finałowej VI Edycji Programu Najwyższa Jakość QI 2012, która odbyła się 29 września bieżącego roku w Poznaniu.

Więcej...

Informacja o postępach prac na stacji C13 Powiśle

Metro Warszawskie Sp. z o.o. informuje, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w nocy z niedzieli na poniedziałek zakończone zostało wypełnianie ubytku gruntu pod jezdnią Wisłostrady. Analiza danych z wcześniej wykonanych otworów wskazuje, że pustka pod jezdnią jest wypełniona na całej długości.

Kolejnym etapem prac nad zabezpieczeniem tunelu, będzie wykonanie w jezdni Wisłostrady serii otworów kontrolnych. Będą one rozmieszczone co około 5 metrów.

W przypadku zauważenia luk o wysokości do 20 centymetrów, będą one wypełniane zaprawą cementową z dodatkiem środków chemicznych. Jeśli przestrzenie niewypełnione będą większe – zostaną uzupełnione betonem.

Więcej...

Metro Warszawskie Sp. z o.o. zaprasza wszystkich zainteresowanych do dopingowania Reprezentacji Polski Rugby na Wózkach podczas drugiej edycji Turnieju Wheelchair Rugby Metro Cup 2012

pliki/aktualnosci/2012/rugby20121.jpg

Metro Warszawskie Sp. z o.o. zaprasza wszystkich zainteresowanych do dopingowania Reprezentacji Polski Rugby na Wózkach podczas drugiej edycji Turnieju Wheelchair Rugby Metro Cup 2012.

Rozgrywki odbędą się w dniach 6 i 7 października bieżącego roku w godzinach – w sobotę (6.10) od 10.00 do 19.00 oraz w niedzielę (7.10) w godzinach od 8.30 do16.30 w Arenie Ursynów przy ulicy Pileckiego 122 w Warszawie. Mecz finałowy odbędzie się w niedzielę o godzinie 14:45. Wejście na Turniej Wheelchair Rugby Metro Cup 2012 jest bezpłatne.

W turnieju, oprócz Reprezentacji Polski, uczestniczyć będą zespoły z Austrii, Brazylii, Czech, Danii, Niemiec oraz drużyny, w skład których wchodzą gwiazdy z Europy czyli  All Stars i European Gigants.

Organizatorem rozgrywek jest Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych „SSON”, partnerem jest Spółka Metro Warszawskie. Turniej odbędzie się pod honorowym patronatem  Wojewody Mazowieckiego Pana Jacka Kozłowskiego oraz Prezydent m.st. Warszawy Pani Hanny Gronkiewicz – Waltz.

Więcej...