Metro Warszawskie Sp. z o.o. obecne na X Targach Infrastruktura 2012

W dniach 23-25 października 2012 roku w Warszawie odbyły się X Międzynarodowe Targi  Budownictwa Drogowego, Kolejowego oraz Zarządzania Ruchem INFRASTRUKTURA 2012, w których po raz kolejny uczestniczyła Spółka Metro Warszawskie. W tegorocznej edycji targów wzięło udział kilkudziesięciu wystawców z Polski i zagranicy. Po raz pierwszy do grona wystawców dołączyły firmy i instytucje zajmujące się kolejnictwem.

W uroczystym otwarciu targów uczestniczyło wielu znakomitych gości reprezentujących najważniejsze dla branży instytucje, firmy i organizacje. Obecni również byli przedstawiciele ministerstw, Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, posłowie na sejm oraz przedstawiciele samorządów.  Targi odwiedził także Sławomir Nowak Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, który udzielił Targom Infrastruktura Honorowego Patronatu.

Podczas targów Metro Warszawskie Sp. z o.o. zorganizowało punkt informacyjno-promocyjny dotyczący inwestycji budowy II linii metra, a w szczególności bieżących kwestii związanych z budową centralnego odcinka II linii oraz wspołfinansowania tej inwestycji przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Więcej...

Awarie, które mialy miejsce przy budowie I linii metra

W związku z toczącą się dyskusją przedstawiamy informację na temat awarii, jakie miały miejsce w trakcie budowy I linii metra. Lista awarii (PDF, 395KB)

Więcej...

Druga edycja turnieju Wheelchair Rugby Metro Cup za nami

pliki/aktualnosci/2012/rugbymc20125-1.jpgW dniach 6 – 7 października 2012 roku w hali sportowej Arena Ursynów odbyła się druga edycja turnieju Wheelchair Rugby Metro Cup. W turnieju, oprócz Reprezentacji Polski, uczestniczyły zespoły z Danii, Czech, Niemiec, Austrii, Brazylii oraz dwie drużyny, w skład których wchodzą gwiazdy z Europy czyli All Stars i European Giants.

Więcej...

Metro Warszawskie laureatem konkursu

pliki/aktualnosci/2012/certyfikat_100.jpg Z przyjemnością informujemy, że Kapituła Konkursu Najwyższa Jakość Quality International 2012 po raz drugi przyznała Spółce Metro Warszawskie tytuł Laureata oraz godło Najwyższa Jakość Quality International w kategorii QI Service – Usługi Najwyższej Jakości – Usługi Przewozowe.

Konkurs Najwyższa Jakość Quality International skierowany jest do firm, instytucji, samorządów, producentów i usługodawców posiadających czytelną politykę jakości w odniesieniu do produktu, usługi lub systemu zarządzania. Organizatorem konkursu jest redakcja Forum Biznesu, a patronami przedsięwzięcia Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Klub Polskie Forum ISO 9000 oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Podstawą do przeprowadzenia analiz decydujących o wyłonieniu finalistów są oficjalne dane oraz opinia organizacji biznesowych i gospodarczych, instytucji certyfikujących oraz powołanych ekspertów.

Nagrodę otrzymaliśmy podczas uroczystej gali finałowej VI Edycji Programu Najwyższa Jakość QI 2012, która odbyła się 29 września bieżącego roku w Poznaniu.

Więcej...

Informacja o postępach prac na stacji C13 Powiśle

Metro Warszawskie Sp. z o.o. informuje, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w nocy z niedzieli na poniedziałek zakończone zostało wypełnianie ubytku gruntu pod jezdnią Wisłostrady. Analiza danych z wcześniej wykonanych otworów wskazuje, że pustka pod jezdnią jest wypełniona na całej długości.

Kolejnym etapem prac nad zabezpieczeniem tunelu, będzie wykonanie w jezdni Wisłostrady serii otworów kontrolnych. Będą one rozmieszczone co około 5 metrów.

W przypadku zauważenia luk o wysokości do 20 centymetrów, będą one wypełniane zaprawą cementową z dodatkiem środków chemicznych. Jeśli przestrzenie niewypełnione będą większe – zostaną uzupełnione betonem.

Więcej...

Metro Warszawskie Sp. z o.o. zaprasza wszystkich zainteresowanych do dopingowania Reprezentacji Polski Rugby na Wózkach podczas drugiej edycji Turnieju Wheelchair Rugby Metro Cup 2012

pliki/aktualnosci/2012/rugby20121.jpg

Metro Warszawskie Sp. z o.o. zaprasza wszystkich zainteresowanych do dopingowania Reprezentacji Polski Rugby na Wózkach podczas drugiej edycji Turnieju Wheelchair Rugby Metro Cup 2012.

Rozgrywki odbędą się w dniach 6 i 7 października bieżącego roku w godzinach – w sobotę (6.10) od 10.00 do 19.00 oraz w niedzielę (7.10) w godzinach od 8.30 do16.30 w Arenie Ursynów przy ulicy Pileckiego 122 w Warszawie. Mecz finałowy odbędzie się w niedzielę o godzinie 14:45. Wejście na Turniej Wheelchair Rugby Metro Cup 2012 jest bezpłatne.

W turnieju, oprócz Reprezentacji Polski, uczestniczyć będą zespoły z Austrii, Brazylii, Czech, Danii, Niemiec oraz drużyny, w skład których wchodzą gwiazdy z Europy czyli  All Stars i European Gigants.

Organizatorem rozgrywek jest Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych „SSON”, partnerem jest Spółka Metro Warszawskie. Turniej odbędzie się pod honorowym patronatem  Wojewody Mazowieckiego Pana Jacka Kozłowskiego oraz Prezydent m.st. Warszawy Pani Hanny Gronkiewicz – Waltz.

Więcej...

Święto warszawskiego transportu publicznego z Metrem Warszawskim

pliki/aktualnosci/2012/dtp201212111.jpg

Kolejny raz Metro Warszawskie współorganizowało i uczestniczyło w Dniach Transportu Publicznego, które obyły się 22 i 23 września w Warszawie. 

Więcej...

Inspiro dla Metra Warszawskiego na targach w Berlinie

Przedstawiamy galerię zdjęć pociągu Inspiro dla Metra Warszawskiego, zaprezentowanego na targach Innotrans w Berlinie. Metro Warszawskie zamówiło 35 sześciowagonowych pociągów tego typu dla obsługi I i II linii metra w Warszawie.

Olbrzymie zainteresowanie wywarła na zwiedzających specjalna rampa wysuwająca się spod pociągu, która niweluje przestrzeń pomiędzy pociągiem a krawędzią peronu.

Więcej...

Metro Warszawskie Sp. z o.o. uczestniczyło w Europejskich Dniach Dziedzictwa

Metro Warszawskie Sp. z o.o. w ramach obchodzonych już po raz dwudziesty Europejskich Dni Dziedzictwa (EDD) umożliwiło zapoznanie się z obiektami Stacji Techniczno – Postojowej Kabaty.
W ramach zorganizowanej przez Spółkę wycieczki uczestnicy Europejskich Dni Dziedzictwa, w sobotę 15 września bieżącego roku, zwiedzili zaplecze techniczne STP Kabaty, w tym elektrowozownię oraz dyspozytornię ruchu. W wydarzeniu uczestniczyło około 100 osób.

Więcej...

Powakacyjny rozkład jazdy

Metro Warszawskie Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że z dniem 1 września 2012 roku ulega zmianie rozkład jazdy pociągów metra. Wraz ze zmianą rozkładu jazdy przywraca się częstotliwość kursowania pociągów sprzed okresu wakacyjnego.

Powakacyjny rozkład jazdy pociągów metra dla wszystkich stacji metra dostępny jest TUTAJ

Więcej...