Kolejny dzień otwarty na budowie centralnego odcinka II linii metra za nami

W niedzielę, 6 października br. mieszkańcy Warszawy już po raz drugi mieli możliwość zwiedzenia dwóch stacji centralnego odcinka II linii metra. Place budowy przy Rondzie ONZ i Stadionie Narodowym były dostępne dla zwiedzających. Podobnie jak podczas pierwszej edycji Dni Otwartych, inicjatywa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Od godz. 9.00 do 19.00 stacje odwiedziło blisko 600 sympatyków metra.
Słoneczny, jesienny dzień, a nade wszystko możliwość zobaczenia tego, co zazwyczaj bywa niedostępne, przyciągnęła również tych, którym nie udało się wcześniej zarejestrować. Wytrwali mogli dołączyć do grup zwiedzających i zrobić pamiątkowe zdjęcia. 

Więcej...

Dzień otwarty na budowie II linii metra – rejestracja zakończona

Zakończyła się już rejestracja uczestników zwiedzania stacji Rondo ONZ i Stadion Narodowy w ramach dnia otwartego na placach budowy centralnego odcinka II linii metra. Wszystkim, którzy przesłali swoje zgłoszenie serdecznie dziękujemy.

Do pierwszych 600 osób, które poprawnie wypełniły formularz zgłoszeniowy i przesłały go do Metra Warszawskiego Sp. z o.o. przesłane zostaną drogą elektroniczną na adres mailowy wskazany przez zgłaszającego, imienne zaproszenie z godziną rozpoczęcia zwiedzania, najpóźniej do dnia 4 października 2013 r. do godz. 9.00. Wstęp na jeden z placów budowy będzie możliwy jedynie dla osób posiadających zaproszenie. Osoby, które otrzymają zaproszenie prosimy o zapoznanie się z treścią Regulaminu pobytu gości na terenie budowy oraz Oświadczeniem.

Więcej...

Dni Transportu Publicznego z Metrem Warszawskim

pliki/aktualnosci/2013/DTP_2013_13.jpgKolejny raz Metro Warszawskie współorganizowało i uczestniczyło w obchodach Dni Transportu Publicznego, które obyły się 21 i 22 września w Warszawie. Dni Transportu Publicznego to cykliczne wydarzenie organizowane przez spółki związane z komunikacją miejską, cieszące się dużym zainteresowaniem wśród sympatyków transportu publicznego. Tegoroczne święto transportu publicznego rozpoczęło się w dniu 21 września bieżącego roku plenerową imprezą rodzinną zorganizowaną na terenie zajezdni tramwajowej i autobusowej przy ulicy Woronicza w Warszawie. Od godziny 10.00 do 16.00 na wszystkich miłośników komunikacji miejskiej czekały niezapomniane atrakcje, w tym te przygotowane przez Metro Warszawskie Sp. z o.o.

Więcej...

Światowy start kampanii „Rozwijaj się z transportem publicznym”

Rozpoczęła się światowa kampania „Rozwijaj się z transportem publicznym”. Przez cały tydzień trwania kampanii, miasta na całym świecie będą wspólnie promować transport publiczny, jego korzyści oraz pozytywny wpływ komunikacji miejskiej na rozwój zielonych, przyjaznych oraz zrównoważonych miast i regionów.  

Więcej...

Informacja dotycząca sprawy płatności dla firmy sprzątającej

W związku z publikacjami dotyczącymi płatności dla firmy sprzątającej, Metro Warszawskie Sp. z o.o. informuje, że opisywany w mediach przebieg procedury związany z zapłatą jest niezgodny ze stanem faktycznym.

Ze względu na to, że Metro Warszawskie Sp. z o.o. skierowało zawiadomienie do prokuratury, nie możemy udzielać informacji na temat tej sprawy.

Więcej...

Zmiana rozkładu jazdy pociągów metra

Informujemy, że z dniem 2 września 2013 r. ulega zmianie rozkład jazdy pociągów metra. Wraz ze zmianą rozkładu jazdy wraca częstość kursowania pociągów sprzed okresu wakacyjnego. Szczegóły TUTAJ.

Więcej...

Metro Warszawskie wzięło udział w projekcie pod nazwą "EUROPA ZMIENIA WARSZAWĘ”

W dniu 21 sierpnia br. w ramach projektu prowadzonego przez Biuro Funduszy Europejskich m.st. Warszawy pod nazwą Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa swoje stoisko zaprezentowało Metro Warszawskie.

Więcej...

Stacje Centrum i Świętokrzyska OTWARTE od piątku 23 sierpnia b.r.

W  związku  z  zakończeniem  prac przy budowie łącznika I i II linii metra, od dnia 23.08.2013 r. od początku kursowania metra, stacje A13 Centrum i A14 Świętokrzyska będą OTWARTE.
Więcej informacji na www.ztm.waw.pl

Więcej...

Zmiana rozkładu jazdy pociągów metra

Metro Warszawskie Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że w okresie od dnia 23 sierpnia 2013 r. (piątek) do 1 września 2013 r. pociągi metra kursować będą według zmienionego rozkładu jazdy, ze szczegółami którego można zapoznać się TUTAJ.

Więcej...

Wyniki badań zadowolenia pasażerów warszawskiego metra

Metro Warszawskie Sp. z o.o. po raz kolejny zleciło firmie zewnętrznej przeprowadzenie badań dotyczących zadowolenia pasażerów korzystających ze stołecznego metra. Badanie przeprowadzono na próbie 1506 respondentów,
w dniach od 9 do 15 czerwca 2013 roku, na każdej z 21 stacji metra w godzinach jego kursowania. Celem badania było między innymi poznanie opinii pasażerów korzystających z warszawskiego metra, na temat jakości naszej pracy oraz oferowanych usług.

W 2013 roku Metro Warszawskie  Sp. z o.o. utrzymuje bardzo dobrą opinię wśród pasażerów. Ogólna ocena usług świadczonych przez naszą Spółkę to blisko 94% zadowolonych respondentów. W badaniu ocenie podlegały takie aspekty dotyczące funkcjonowania metra jak: bezpieczeństwo, komfort podróży, częstotliwość i punktualność kursowania, poziom jakości pracy osób związanych z obsługą pasażerów oraz infrastruktura na stacjach metra.

Najistotniejszą zmianą w stosunku do poprzednich edycji badania jest znaczący wzrost pozytywnej oceny udogodnień dla osób niepełnosprawnych.

Pasażerów zapytano również o ulubioną stację warszawskiego metra. Jest to swoisty plebiscyt, prowadzony od 2005 roku. W dziewiątej edycji badania na trzecim miejscu uplasowała się stacja Wilanowska, miejsce drugie zajęła stacja Stare Bielany, a zwycięzcą konkursu kolejny rok z rzędu została stacja Plac Wilsona.

 

Wyniki badań można pobrać TUTAJ (PDF, 6,78 MB)

Więcej...