Dzień Otwarty na stacji Rondo ONZ

W minioną niedzielę, 27 kwietnia bieżącego roku odbyło się kolejne zwiedzanie stacji centralnego odcinka II linii metra w ramach Dni Otwartych. Tym razem nasi goście mogli zobaczyć na jakim etapie zaawansowania jest budowa stacji C10 Rondo ONZ – drugiej w kolejności stacji licząc od strony zachodniej. 

Więcej...

Dzień otwarty na budowie II linii metra – rejestracja zakończona

Zakończyła się już rejestracja uczestników zwiedzania stacji Rondo ONZ w ramach Dni Otwartych na stacjach centralnego odcinka II linii metra.
Zwiedzanie stacji cieszy się niebywałym zainteresowaniem. Wejściówki rozeszły się już w pierwszych minutach po rozpoczęciu rejestracji. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, nie możemy zapewnić udziału w Dniu Otwartym wszystkim, którzy zadeklarowali chęć uczestnictwa w zwiedzaniu stacji Rondo ONZ. Wszystkim, którzy nadesłali swoje zgłoszenie serdecznie dziękujemy.

Więcej...

Zobacz II linię metra

pliki/aktualnosci/2014/zwiedzaniec10/mir - banner 160x160.jpgZe wszystkich stron Ronda ONZ i wysepek tramwajowych pasażerowie będą mogli dotrzeć do podziemnego pasażu metra na poziomie -1. Wejść będzie aż 11, a pasażem można będzie obejść całe rondo i zejść z niego na peron stacji znajdujący się na głębokości 14 metrów. To już wkrótce, a tymczasem ...

Już w niedzielę 27 kwietniamiasto stołeczne Warszawa wraz z Metrem Warszawskim Sp. z o.o. oraz wykonawcą - AGP Metro Polska S.C.  zapraszają po raz kolejny na Dni Otwarte na stacjach centralnego odcinka II linii metra. Zbliżająca się 10 – ta rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej to doskonała okazja by zaprezentować mieszkańcom oraz gościom stolicy inwestycje realizowane w Warszawie dzięki środkom pozyskanym z funduszy europejskich. Tym razem dla zwiedzających udostępniona zostanie stacja C10 Rondo ONZ.

Więcej...

Dzień otwarty na budowie centralnego odcinka II linii metra

W niedzielę, 30 marca bieżącego roku mieszkańcy Warszawy  mieli okazję obejrzeć budowaną stację centralnego odcinka II linii metra  - Rondo Daszyńskiego.
Trzecia edycja Dni Otwartych na budowie metra spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Od godz. 9.00 do 19.00 stację Rondo Daszyńskiego odwiedziło blisko 300 sympatyków. Podczas godzinnej wycieczki 30 osobowe grupy zwiedzających pod opieką wykwalifikowanych przewodników miały okazję zobaczyć miejsca, które już niedługo dostępne będą tylko i wyłącznie pracownikom stacji, to jest: podstację trakcyjno-energetyczna, wentylatornię stacyjną czy tory odstawcze. Niewątpliwą atrakcją był również spacer podziemnymi korytarzami czy wejście na peron nowej stacji.  Wszyscy, którzy odwiedzili nas na budowie, mogli uwiecznić na pamiątkowych zdjęciach każdy etap wycieczki. Wraz z Warszawiakami, w jednej z organizowanych wycieczek uczestniczyła Prezydent m.st. Warszawy Pani Hanna Gronkiewicz – Waltz.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnią niedzielę marca, spotkali się z nami na stacji Rondo Daszyńskiego. 

Więcej...

Piąta edycja „Konkursu Mazowiecki Miesiąc Integracji” 2014

Galeria „pociąg do sztuki” i Metro Warszawskie serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji  konkursu.
Szukamy najzdolniejszych i niepowtarzalnych artystów niepełnosprawnych oraz prężnie działających placówek organizujących zajęcia plastyczne dla osób niepełnosprawnych. Więcej informacji >>>>

Więcej...

Dzień otwarty na budowie II linii metra – rejestracja zakończona

Zakończyła się już rejestracja uczestników zwiedzania stacji Rondo Daszyńskiego w ramach Dni Otwartych na stacjach centralnego odcinka II linii metra. Zwiedzanie stacji spotkało się z ogromnym zainteresowaniem.
Wszystkim, którzy nadesłali swoje zgłoszenie serdecznie dziękujemy.

Więcej...

Puchary Krecika 2014 rozdane!

pliki/aktualnosci/2014/zawody2100.jpgW dniu 8 marca na terenie Całorocznego Stoku Narciarskiego Szczęśliwice w Warszawie odbyła się I Edycja Zawodów o Puchar Krecika - rodzinna impreza sportowa organizowana przez Spółkę Metro Warszawskie, Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Warszawski Klub Narciarski.

Więcej...

Sprawozdanie z przebiegu prac Komisji Powypadkowej Metra Warszawskiego

Zamieszczamy treść sprawozdania Przewodniczącego Komisji Powypadkowej Metra Warszawskiego z przebiegu prac komisji: Sprawozdanie PDF (116kb)

Więcej...

Instrukcja postępowania w sytuacjach kryzysowych

We współpracy z Biurem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Miasta St. Warszawy oraz Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej opracowaliśmy dla Państwa "Instrukcję postępowania w sytuacjach kryzysowych". Można się z nią zapoznać TUTAJ

Więcej...

Spotkanie z tarczą "Maria"

W niedzielę, 15 grudnia bieżącego roku zaprezentowaliśmy mieszkańcom Warszawy tarczę TBM "Maria", która jako ostatnia zakończyła drążenie tunelu centralnego odcinka II linii metra.

Tę, ważącą ponad 600 ton maszynę, sympatycy metra mogli obejrzeć na budowie stacji C13 Centrum Nauki Kopernik. - W tunelach i na stacjach trwają prace montażowe urządzeń i instalacji, gotowych jest ponad 2,7 km torowiska podziemnej kolejki. – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy -Centralny odcinek będzie kręgosłupem całej II linii metra – trwa projektowanie jego przedłużenia po 3 stacje w kierunku Targówka i Bemowa.

Więcej...