Dzień otwarty na budowie II linii metra – rejestracja zakończona

Zakończyła się już rejestracja uczestników zwiedzania stacji Dworzec Wileński w ramach Dni Otwartych na stacjach centralnego odcinka II linii metra. Zwiedzanie stacji spotkało się z ogromnym zainteresowaniem.  Dziękujemy wszystkim, którzy nadesłali swoje zgłoszenie.
Zaproszenia wraz z podaną godziną zwiedzania placu budowy przesłane zostaną drogą mailową do pierwszych 300 osób, które poprawnie wypełniły formularz zgłoszeniowy i przekazały swoje zgłoszenie do rejestracji. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, nie możemy zapewnić udziału w Dniu Otwartym wszystkim, którzy zadeklarowali chęć uczestnictwa w zwiedzaniu stacji. Zaproszenia przesłane zostaną najpóźniej do dnia 26 (czwartek) czerwca 2014 r.
O kolejnej możliwości obejrzenia wybranej stacji centralnego odcinka będziemy informowali na naszej stronie internetowej.

Więcej...

Zobacz II linię metra

Wokół skrzyżowania al. Solidarności i ul. Targowej widać już niebieskie zadaszenia trzynastu wejść do stacji metra Dworzec Wileński. Pod ziemią zakończyła się  budowa rozciągającej się na ponad 120 metrach platformy peronowej, a także torowisk i rozjazdów. W podziemnym pasażu handlowym trwają prace wykończeniowe. Już wkrótce będzie można korzystać z tego ważnego węzła komunikacyjnego prawobrzeżnej Warszawy.

W ostatnią niedzielę miesiąca, 29 czerwca br., warszawiacy będą mieli okazję zwiedzić budowaną stację C15 – Dworzec Wileński. Po raz czwarty w tym roku miasto st. Warszawa wraz z Metrem Warszawskim Sp. z o.o. oraz wykonawcą - AGP Metro Polska S.C. zapraszają mieszkańców stolicy na Dni Otwarte na stacjach centralnego odcinka II linii metra.

Więcej...

Metro Warszawskie zaprasza na wystawę

pliki/aktualnosci/2014/plakat_stacja_muranow100.jpgW czwartek, 12 czerwca bieżącego roku, w lokalu Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno – Kulturalnych Stacja Muranów, odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy pod tytułem „Stacja Muranów. Metro nieistniejące”.
Na wernisażu, który poświęcony jest niezrealizowanym projektom warszawskiego metra w latach 1925 – 1957, zaprezentowane zostaną liczne materiały, w tym: specjalnie przygotowane na tę okazję wizualizacje stacji 3D wykonane na postawie szkiców z lat pięćdziesiątych, plany oraz fotografie. Tę niepowtarzalną wystawę będzie można oglądać do 3 lipca 2014 roku.

Więcej...

Udział Metra Warszawskiego w Wielkim Pikniku Rodzinnym

W sobotę, 24 maja br. odbył się Wielki Piknik Rodzinny współorganizowany przez Metro Warszawskie Sp. z o. o. w ramach kampanii społecznej „Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej”. Jej celem jest promowanie wzajemnej życzliwości i zrozumienia w środkach transportu publicznego.

Więcej...

Zoo w Warszawie przywitało na świecie nowego podopiecznego

19 maja, Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie przywitał na świecie nowego podopiecznego. Mała żyrafa, bo o niej mowa, jest dzieckiem Lissy i Largo. Jest to już ich 7 potomek. Pierwsze chwile po narodzinach mała żyrafa spędzi w towarzystwie mamy w boksie, a już za kilka dni Warszawiacy będą mogli oglądać maleństwo na pierwszych spacerach na wybiegu.

Tatę maleństwa, żyrafę Largo, Metro Warszawskie adoptowało jeszcze w 2007 roku. Od tego czasu, wspólnie z fundacją Panda utrzymujemy, pielęgnujemy oraz dbamy o naszego podopiecznego.

Więcej...

Ruszyła Kampania „Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej”. Serdecznie zapraszamy na Wielki Piknik Rodzinny!

Dnia 22 maja 2014 roku wystartowała kampania społeczna „Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej”, której głównym celem jest promowanie wzajemnej życzliwości i zrozumienia w komunikacji miejskiej.
Zdecydowana większość mieszkańców stolicy korzysta na co dzień z komunikacji miejskiej. Przewoźnicy oraz jednostki związane z komunikacja miejska w Warszawie wciąż pracują nad polepszaniem warunków podróży i wprowadzają szereg udogodnień dla pasażerów. Dzięki tym działaniom komunikacja miejska staje się bardziej przyjazna i komfortowa. Jednak w największej mierze komfort podróży komunikacją zależy od samych pasażerów. Kampania „Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej ma za zadanie zwrócić uwagę na to jak ważnym i niezbędnym elementem podróży, jest życzliwe zachowanie się wobec innych pasażerów. 

Więcej...

Relacja z Dnia Otwartego na budowie stacji Stadion Narodowy

Kolejną już stację centralnego odcinka II linii metra mieli okazję zwiedzić warszawiacy w niedzielę 18 maja. Tym razem wszystkich chętnych zaprosiliśmy na pierwszą stację metra po praskiej stronie Wisły – Stadion Narodowy.

Podziemne wycieczki odbyły się w godzinach od 9.00 do 18.00. 30 osobowe grupy zwiedzających wraz z przewodnikami, przeszły specjalnie przygotowaną trasą z przystankami zlokalizowanymi w najciekawszych miejscach, a opiekunowie grup opowiedzieli o szczegółach związanych z budową i wykończeniem tej stacji.

Wiodącym kolorem stacji Stadion Narodowy jest kolor zielony. Takie są na przykład podwieszane sufity nad peronem czy szklane daszki nad wejściami, którymi zwiedzający wchodzili na stację metra. Spośród najbardziej widocznych prac budowlanych, na które zwrócili uwagę zwiedzający były schody, których stopnie wykonane zostały ze specjalnie szlifowanego kamienia, montowana na ścianach wejść i w hali odpraw okładzina z czarnego, polerowanego kamienia – jednego z wiodących elementów ozdobnych stacji oraz niemal całkowicie wykończona podłoga pierwszej podziemnej kondygnacji. Nasi goście jako pierwsi mieli okazję zobaczyć zamontowane na ścianach zatorowych panele z grafikami światowej sławy artysty Wojciecha Fangora, który przygotował dla każdego przystanku II linii metra barwne geometryczne odwzorowanie nazw stacji w typowej dla siebie stylistyce.

Dzień Otwarty na stacji metra Stadion Narodowy cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Przygotowaliśmy w sumie aż 300 zaproszeń i tyle osób odwiedziło nas na budowie. Już niebawem zaprosimy Państwa na kolejną stację centralnego odcinka II linii metra. Szczegóły, jak zwykle, pojawią się na naszej stronie www.metro.waw.pl

Więcej...

Noc Muzeów w Metrze już za nami

W sobotę, 17 maja 2014 roku w ramach Nocy Muzeów mieszkańcy Warszawy mieli możliwość zwiedzania autobusem Stacji Techniczno-Postojowej Kabaty. Wycieczki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem - każdy z 8 wjeżdżających na teren STP autobusów był pełny.

Podczas przejazdu przewodnicy z Metra opowiadali o funkcjonowaniu STP Kabaty, elektrowozowni i centralnej dyspozytorni. Z autobusu można było także obejrzeć specjalnie podstawiony skład metra, lokomotywę manewrową oraz pojazd ratownictwa technicznego Mercedes-Benz Unimog U400.

Wszystkim odwiedzającym dziękujemy za tak liczne przybycie.

Więcej...

Dzień otwarty na budowie II linii metra – rejestracja zakończona

Rejestracja uczestników zwiedzania stacji Stadion Narodowy w ramach Dni Otwartych na stacjach centralnego odcinka II linii metra została zakończona. Zwiedzanie nowych stacji metra cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.
Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, nie możemy zapewnić udziału w Dniu Otwartym wszystkim, którzy zadeklarowali chęć uczestnictwa w zwiedzaniu stacji  Stadion Narodowy. Przypominamy, iż maksymalna ilość zwiedzających stację w  dniu 18 maja to 300 osób.
Skontaktujemy się jedynie z osobami zarejestrowanymi na liście gości. Zaproszenia wraz z podaną godziną rozpoczęcia zwiedzania, przesłane zostaną drogą elektroniczną na adres mailowy wskazany przez zgłaszającego, najpóźniej na 3 dni przed rozpoczęciem planowanego zwiedzania. Informujemy, iż wysłanie maila punktualnie o godzinie rozpoczęcia rejestracji nie gwarantuje otrzymania zaproszenia. O znalezieniu się w gronie zaproszonych gości decyduje kolejność pojawienia się zgłoszenia na skrzynce odbiorczej Organizatora.
O kolejnej możliwości obejrzenia wybranej stacji centralnego odcinka będziemy informowali na naszej stronie internetowej.

Więcej...

Zobacz II linię metra

pliki/aktualnosci/2014/zwiedzaniec10/mir - banner 160x160.jpgSzpaler strzelistych, rozgałęziających się ku górze słupów, które podtrzymują strop – to charakterystyczny element największej stacji centralnego odcinka II linii metra położonej w sąsiedztwie Stadionu Narodowego i stacji PKP Stadion. Część z nich to świetliki wpuszczające do stacji światło dzienne, pozostałe będą elementami systemu wentylacji.

W tym roku miłośnicy podziemnej kolei mieli już możliwość zwiedzenia stacji C9 Rondo Daszyńskiego i C10 Rondo ONZ. W niedzielę, 18 maja br. miasto st. Warszawa wraz z Metrem Warszawskim Sp. z o.o. oraz wykonawcą - AGP Metro Polska S.C. po raz kolejny zapraszają na Dni Otwarte na stacjach centralnego odcinka II linii metra. Tym razem warszawiaków i gości stolicy  zachęcamy do obejrzenia stacji C14 Stadion Narodowy.

Więcej...