Wybór najkorzystniejszej oferty na rozbudowę odcinka centralnego II linii metra

W czwartek 29 października 2015 roku Zarząd Metra Warszawskiego Sp. z o.o., działając na podstawie umowy na zastępstwo inwestycyjne zawartej z Miastem st. Warszawa, zatwierdził protokół z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na rozbudowę odcinka centralnego II linii metra oraz dokonał zatwierdzenia wyboru najkorzystniejszej oferty.
Rozbudowa obejmuje realizację odcinka zachodniego od szlaku za stacją C9 Rondo Daszyńskiego do torów odstawczych za stacją C6 Księcia Janusza oraz realizację odcinka wschodniego-północnego od szlaku za stacją C15 Dworzec Wileński do torów odstawczych za stacją C18 Targówek II. Łączna długość dwóch realizowanych odcinków to ok. 6 km.

Więcej...

Sprostowanie do artykułu dziennika Fakt pt. "Druga linia metra to fuszerka"

W publikacji pt. "Druga linia metra to fuszerka" autorstwa Bartłomieja Figaja i Krzysztofa Plony podane zostały nieprawdziwe i nierzetelne informacje dotyczące centralnego odcinka II linii metra. W związku z tym zamieszczamy sprostowanie, przesłane w dniu dzisiejszym do redaktora naczelnego dziennika Fakt.

Więcej...

Dzień Integracji w Metrze

22 października, w ramach akcji „Integracja w Metrze”, na stację metra Świętokrzyska przeniosło się Warszawskie Centrum Integracja. W specjalnie przygotowanym na tę okazję pomieszczeniu na antresoli stacji, w godzinach od 8 do 17, czekali eksperci oraz doradcy, którzy udzielili porad dotyczących ulg, uprawnień, dofinansowań, rehabilitacji i pracy a pasażerom rozdano publikację „Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością”.
Organizatorem akcji była Fundacja Przyjaciół Integracji oraz Metro Warszawskie.

Pobierz "Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością". (Plik PDF; 4,3 MB) 

Więcej...

Dni Transportu Publicznego z Metrem Warszawskim

Kolejny raz Metro Warszawskie współorganizowało i uczestniczyło w Dniach Transportu Publicznego, które obyły się 19 i 20 września w Warszawie.
Dni Transportu Publicznego to cykliczne wydarzenie organizowane przez spółki związane z komunikacją miejską, cieszące się dużym zainteresowaniem wśród sympatyków transportu publicznego. Tegoroczne święto transportu publicznego pod hasłem „poczuj miętę do komunikacji” rozpoczęło się w dniu 19 września bieżącego roku plenerową imprezą rodzinną zorganizowaną na terenie zajezdni autobusowej przy ulicy Woronicza w Warszawie.

Więcej...

Metro Warszawskie Sp. z o.o. uczestniczyło w imprezie z okazji zakończenie akcji „Lato w mieście” pod hasłem „Bezpieczny powrót do szkoły”

W miniony piątek, 28 sierpnia na terenie OSiR Bemowo odbyła się impreza na zakończenie akcji „Lata w mieście” pod hasłem „Bezpieczny powrót do szkoły”. 

Więcej...

Informacja o ofertach złożonych w przetargu na budowę 3 stacji odcinka zachodniego i 3 stacji odcinka wschodniego-północnego II linii metra (3+3)

Dziś zostały otwarte oferty w przetargu na budowę przedłużenia II linii metra. Inwestor podzielił inwestycję na dwa zadania. I Zadanie obejmuje budowę pierwszego etapu odcinka zachodniego, II Zadanie, to budowa pierwszego etapu odcinka wschodniego-północnego. W każdym etapie budowane będą po 3 stacje.

Więcej...

Metro Warszawskie wzięło udział w projekcie pod nazwą "Europa zmienia Warszawę”

Spółka Metro Warszawskie po raz kolejny wzięła udział w projekcie informacyjno-edukacyjnym pod nazwą "Europa zmienia Warszawę”. Szósta edycja przedsięwzięcia realizowana była w ramach prowadzonego przez Biuro Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego Urzędu m. st. Warszawy projektu pod nazwą „Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa”.

Podczas wydarzenia można było uzyskać informacje na temat II linii metra, w szczególności o planowanej realizacji I etapu odcinków: zachodniego i  wschodniego-północnego. Najmłodsi mieli możliwość wzięcia udziału w konkursach  z wiedzy o metrze.

Projekt "Europa zmienia Warszawę” był realizowany przy Krakowskim Przedmieściu w dniach 20 - 26 czerwca 2015 roku. Serdecznie dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska.

Więcej...

Badanie opinii zadowolenia pasażerów

Uprzejmie informujemy, że w dniach od 19 do 25 czerwca 2015 roku firma badawcza przeprowadzi na stacjach metra ankiety dotyczące zadowolenia pasażerów korzystających z naszych usług. Zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu i udzielenie wywiadu ankieterowi.

Więcej...

Metro Warszawskie wspiera stołeczny klub siatkarski

W nadchodzących rozgrywkach sezonu 2015/2016, drużynę AZS Politechnika Warszawska wspierać będzie Metro Warszawskie Sp. z o.o. Na dobry początek znajomości, nasz firmowy krecik zabrał siatkarzy na wycieczkę po stacji Stadion Narodowy.

Film AZS Politechnika  - Metrem po sukcesy (plik MP4; 44,8 MB)

Więcej...

Bądź życzliwym pasażerem zamiast być monsterem – ruszyła II edycja kampanii „Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej”

Logo kampanii społecznej „Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej”W dniu 20 maja br. wystartowała druga edycja kampanii społecznej „Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej”  Kampania „Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej” ponownie chce zwrócić uwagę na to jak ważnym i niezbędnym elementem podróży, jest życzliwe zachowanie się względem współpasażerów i pokazać właściwe postawy oraz zachowania.

Więcej...