Dzień Otwarty na stacji C11 Świętokrzyska

W minioną niedzielę, 27 lipca bieżącego roku odbyło się kolejne zwiedzanie stacji centralnego odcinka II linii metra w ramach Dni Otwartych. Tym razem nasi goście  mogli zobaczyć na jakim etapie zaawansowania jest budowa stacji C11 Świętokrzyska – stacji przesiadkowej, łączącej I i II linię metra.

Więcej...

Dzień otwarty na budowie II linii metra – rejestracja zakończona

Zakończyła się rejestracja zgłoszeń na zwiedzanie stacji centralnego odcinka  II linii metra - C11 Świetokrzyska. Ilość nadesłanych formularzy zgłoszeniowych świadczy o niesłabnącym zainteresowaniu budową centralnego oddcinka. Już w pierwszych minutach po rozpoczęciu rejestracji przekroczony został limit dostępnych na zwiedzanie miejsc.
Z uwagi na to, iż część zaproszonych gości rezygnuje ze zwiedzania stacji w ostatniej chwili przypominamy, iż Organizator ma możliwości uzupełnienia składu osobowego grupy bezpośrednio przed wejściem na teren budowy w dniu zwiedzania. Wejście na teren budowy osób spoza listy uzależnione jest od tego, ilu zaproszonych uczestników zgłosi się na swoją godzinę zwiedzania. Wcześniejsze przyjście na zwiedzaną dniu stację nie gwarantuje uczestniczenia w wycieczce.
O kolejnej możliwości zwiedzenia nowej stacji będziemy informowali Państwa na naszej stronie internetowej.

Więcej...

Zobacz II linię metra

Przy skrzyżowaniu ul. Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej widać charakterystyczne szklane zadaszenia wejść do stacji II linii metra, zaś 20 metrów poniżej poziomu terenu nowa hala peronowa nabiera ostatecznego kształtu. Perony pierwszej i drugiej linii metra już połączono, zaś poziom -1 stacji C11 coraz bardziej przypomina pasaż handlowy i halę odpraw.
W ostatnią niedzielę miesiąca, 27 lipca, warszawiacy po raz kolejny będą mogli przekonać się jak wiele zmieniło się na budowie centralnego odcinka II linii metra. Tym razem Miasto st. Warszawa wraz z Metrem Warszawskim Sp. z o.o. oraz wykonawcą - AGP Metro Polska S.C. zapraszają mieszkańców stolicy na Dni Otwarte na stacji C11 Świętokrzyska.

Więcej...

Metro Warszawskie wzięło udział w projekcie pod nazwą "Europa zmienia Warszawę”

pliki/aktualnosci/2014/europedirect7.jpgSpółka Metro Warszawskie po raz kolejny wzięła udział w projekcie informacyjno-edukacyjnym pod nazwą "Europa zmienia Warszawę”. Piąta edycja przedsięwzięcia realizowana była w ramach projektu prowadzonego przez m. st. Warszawę pod nazwą „Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Więcej...

Relacja z Dnia Otwartego na budowie stacji Dworzec Wileński

W ostatnią niedzielę, 29 czerwca, na kilkanaście minut przed godziną 9.00 na stacji końcowej centralnego odcinka II linii metra Dworzec Wileński pojawili się pierwsi zwiedzający, by wziąć udział w zorganizowanej po raz czwarty w tym roku edycji Dni Otwartych. Co godzinę przez bramę od północno-wschodniej strony al. Solidarności, nieopodal cerkwi Św. Marii Magdaleny, na plac budowy wchodziły kolejne grupy sympatyków metra. Zwiedzający wraz z przewodnikiem oraz inspektorem BHP – pracownikami AGP Metro Polska S.C., mogli zobaczyć wejścia stacyjne, szyby wentylacyjne i windowe, fragment odtwarzanego placu Wileńskiego i ulicy Targowej.

Więcej...

Wakacyjny rozkład jazdy pociągów

Metro Warszawskie Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że od dnia 1 lipca 2014 r. pociągi metra kursować będą zgodnie z wakacyjnym rozkładem jazdy. Letni rozkład obowiązywać będzie do dnia 31 sierpnia br. Szczegóły TUTAJ.

Więcej...

Zmiana w rozkładzie jazdy pociągów

Metro Warszawskie Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że w dniu 20.06.2014 r. (piątek) pociągi metra kursować będą według rozkładu sobotniego. Dodatkowo w godzinach szczytu porannego i popołudniowego uruchomione zostaną 4 pociągi zwiększające częstość kursowania.

Więcej...

Dzień otwarty na budowie II linii metra – rejestracja zakończona

Zakończyła się już rejestracja uczestników zwiedzania stacji Dworzec Wileński w ramach Dni Otwartych na stacjach centralnego odcinka II linii metra. Zwiedzanie stacji spotkało się z ogromnym zainteresowaniem.  Dziękujemy wszystkim, którzy nadesłali swoje zgłoszenie.
Zaproszenia wraz z podaną godziną zwiedzania placu budowy przesłane zostaną drogą mailową do pierwszych 300 osób, które poprawnie wypełniły formularz zgłoszeniowy i przekazały swoje zgłoszenie do rejestracji. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, nie możemy zapewnić udziału w Dniu Otwartym wszystkim, którzy zadeklarowali chęć uczestnictwa w zwiedzaniu stacji. Zaproszenia przesłane zostaną najpóźniej do dnia 26 (czwartek) czerwca 2014 r.
O kolejnej możliwości obejrzenia wybranej stacji centralnego odcinka będziemy informowali na naszej stronie internetowej.

Więcej...

Zobacz II linię metra

Wokół skrzyżowania al. Solidarności i ul. Targowej widać już niebieskie zadaszenia trzynastu wejść do stacji metra Dworzec Wileński. Pod ziemią zakończyła się  budowa rozciągającej się na ponad 120 metrach platformy peronowej, a także torowisk i rozjazdów. W podziemnym pasażu handlowym trwają prace wykończeniowe. Już wkrótce będzie można korzystać z tego ważnego węzła komunikacyjnego prawobrzeżnej Warszawy.

W ostatnią niedzielę miesiąca, 29 czerwca br., warszawiacy będą mieli okazję zwiedzić budowaną stację C15 – Dworzec Wileński. Po raz czwarty w tym roku miasto st. Warszawa wraz z Metrem Warszawskim Sp. z o.o. oraz wykonawcą - AGP Metro Polska S.C. zapraszają mieszkańców stolicy na Dni Otwarte na stacjach centralnego odcinka II linii metra.

Więcej...

Metro Warszawskie zaprasza na wystawę

pliki/aktualnosci/2014/plakat_stacja_muranow100.jpgW czwartek, 12 czerwca bieżącego roku, w lokalu Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno – Kulturalnych Stacja Muranów, odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy pod tytułem „Stacja Muranów. Metro nieistniejące”.
Na wernisażu, który poświęcony jest niezrealizowanym projektom warszawskiego metra w latach 1925 – 1957, zaprezentowane zostaną liczne materiały, w tym: specjalnie przygotowane na tę okazję wizualizacje stacji 3D wykonane na postawie szkiców z lat pięćdziesiątych, plany oraz fotografie. Tę niepowtarzalną wystawę będzie można oglądać do 3 lipca 2014 roku.

Więcej...