List do redaktora naczelnego Fakt

W nawiązaniu do materiału filmowego portalu Fakt24 pt. „Niewygodne pytania ws. Metra. Musi dojść do tragedii?” autorstwa Krzysztofa Plony i w związku z ciągłymi próbami zastraszania pasażerów metra przez autora, skierowaliśmy list do redaktora naczelnego Fakt.

Pełna treść listu do redaktora naczelnego Fakt

Więcej...

Sprostowanie artykułu gazety Fakt „Na drugiej linii metro straciło 1,5 mln zł”

W artykule gazety Fakt  pt. „Na drugiej linii metro straciło 1,5 mln zł” podane zostały nieprawdziwe informacje dotyczące strat spółki w związku z wynajmem lokali handlowych na drugiej linii metra. W związku z tym zamieszczamy sprostowanie skierowane do redaktora naczelnego Fakt.

Pełna treść sprostowania artykułu gazety Fakt „Na drugiej linii metro straciło 1,5 mln zł”

Więcej...

Nowa odsłona strony internetowej Metra Warszawskiego

Dzięki współpracy z Fundacją Integracja przygotowaliśmy dla Państwa nową odsłonę strony internetowej naszej Spółki. Dołożymy wszelkich starań by była dla Państwa maksymalnie funkcjonalna i przyjazna.
Wszelkie sugestie dotyczące zawartości, wyglądu, sposobu poruszania itp. na nowej stronie Metra Warszawskiego prosimy zgłaszać na adres e-mail: info@metro.waw.pl 

 

Więcej...

III edycja zawodów o Puchar Krecika'16

W dniu 6 marca (niedziela) na terenie Ośrodka Szczęśliwice w Warszawie odbędzie się III edycja Zawodów o Puchar Krecika - rodzinna impreza sportowa organizowana przez Spółkę Metro Warszawskie, Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Warszawski Klub Narciarski.

Więcej...

Rozstrzygnięty konkurs na kolejne stacje II linii metra

Wiemy już, jak będą wyglądały nowe stacje II linii metra. Firma ILF Consulting Engineers Polska oraz konsorcjum Biura Projektów „Metroprojekt” i AMC Andrzej M. Chołdzyński zwyciężyły w konkursie na koncepcję architektoniczną trzech stacji na Targówku i dwóch w stronę Bemowa. Członkowie sądu konkursowego docenili przede wszystkim funkcjonalność i wpisanie obiektów w dotychczasową infrastrukturę. 
Niebawem rozpocznie się budowa dwóch nowych odcinków II linii metra w stronę Bemowa i Targówka (3+3). Wykonawcy będą mieli 38 miesięcy na budowę od momentu podpisania umowy. Druga linia będzie jeszcze dłuższa – wiemy już, jak będą wyglądały kolejne odcinki podziemnej kolejki - trzy ostatnie stacje na północy II linii i dwie na odcinku zachodnim, których budowa ma się zakończyć do 2022 roku.

Więcej...

Metro Warszawskie laureatem konkursu „Diamenty Polskiej Infrastruktury”

Z przyjemnością informujemy, że Spółka Metro Warszawskie otrzymała tytuł laureata konkursu „Diamenty Polskiej Infrastruktury” w kategorii Inwestycja Roku za realizację inwestycji – budowa centralnego odcinka II linii metra - o istotnym znaczeniu dla rozwoju polskiej infrastruktury. Nagrodę otrzymaliśmy podczas VII edycji konferencji „Infrastruktura Polska”, która odbyła się 23 lutego 2016 roku w Warszawie.

Więcej...

Życzenia Świąteczne

Więcej...

Sprostowanie do materiału portalu Fakt24 pt. "Na co metro wydało 177 mln z publicznej kasy?"

W materiale filmowym portalu Fakt24 pt. „Na co metro wydało 177 mln z publicznej kasy?” autorstwa Krzysztofa Plony podane zostały nieprawdziwe i nierzetelnie przedstawione informacje dotyczące centralnego odcinka II linii metra. W związku z tym zamieszczamy sprostowanie skierowane do redaktora naczelnego Fakt.

Treść całego sprostowania (plik PDF)

Więcej...

Metro Warszawskie patronem XXIV Targów Książki Historycznej 26 - 29 listopada 2015 roku

Metro Warszawskie Sp. z o.o. kolejny raz zostało Patronem XXIV Targów Książki Historycznej. Targi Książki Historycznej to cykliczna impreza o charakterze promocyjno-informacyjnym i niekomercyjnym, organizowana przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej oraz Fundację Historia i Kultura. Towarzyszą jej liczne imprezy, spotkania autorskie, promocje książek oraz pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych. Od kilku lat Targi odbywają się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. Wstęp na Targi i wszystkie imprezy towarzyszące jest bezpłatny.

Link do strony internetowej Porozumienia Wydawców Książki Historycznej

Więcej...

Ćwiczenia „Patrol – 15”

W nocy z 18 na 19 listopada na stacji metra Warszawa Stadion Narodowy nastąpi symulacja skażenia w wyniku ataku terrorystycznego. Służby Ratunkowe i Wojsko będą musiały zapanować nad sytuacją. W realizację tego scenariusza zaangażowanych zostało aż 80 statystów.

Więcej...