Noc Muzeów na STP Kabaty

W sobotę, 14 maja 2016 roku w ramach Nocy Muzeów mieszkańcy Warszawy mieli możliwość zwiedzania autobusem Stacji Techniczno-Postojowej Kabaty. Wycieczki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem - każdy z wjeżdżających na teren STP autobusów był pełny. Podczas przejazdu przewodnicy z Metra opowiadali o funkcjonowaniu STP Kabaty, elektrowozowni i centralnej dyspozytorni. Z autobusu można było także obejrzeć specjalnie podstawiony skład pociągu Inspiro, jak również pojazd ratownictwa technicznego Mercedes-Benz Unimog U400.
Wszystkim odwiedzającym dziękujemy za tak liczne przybycie.

Więcej...

Metro Warszawskie obecne na Jarmarku Floriańskim

Spółka Metro Warszawskie wzięła udział w imprezie plenerowej pn. „Jarmark Floriański” organizowanej przez Urząd Dzielnicy Praga Północ. Impreza odbyła się w dniu 8 maja 2016 roku na terenie Parku Praskiego.

Spółka Metro Warszawskie zaprezentowała swoje stoisko informacyjno – promocyjne, na którym można było uzyskać informacje na temat rozbudowy II linii metra, w szczególności o planowanej realizacji I etapu odcinków: zachodniego i  wschodniego-północnego. Uczestnicy mogli również uzyskać informacje dotyczące zmian komunikacyjnych związanych z rozbudową metra przekazywane przez pracownika Zarządu Transportu Miejskiego. Odwiedzający stoisko metra chętnie sięgali po materiały informacyjne, broszury oraz foldery dotyczące inwestycji. Najmłodsi mieli możliwość rozwiązywania ciekawych zadań, łamigłówek związanych zarówno z I jak i II linią metra oraz wzięcia udziału w konkursach z wiedzy o metrze. Dodatkową atrakcją dla wszystkich odwiedzających nasze stoisko były pokazy umiejętności przeszkolonego psa w zakresie wykrywania zapachów ładunków wybuchowych. Dzieci chętnie fotografowały się z naszą maskotką firmową – krecikiem, który częstował uczestników Jarmarku słodyczami.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko podczas tegorocznego Jarmarku Floriańskiego.

Więcej...

Siódma edycja konkursu „Mazowiecki Miesiąc Integracji”

Galeria „pociąg do sztuki” i Metro Warszawskie serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji  konkursu.

Mazowiecki Miesiąc Integracji to konkurs plastyczny skierowany do organizacji pozarządowych oraz instytucji i placówek zajmujących się realizacją warsztatów terapii zajęciowej dla osób niepełnosprawnych. Celem Konkursu jest popularyzacja szeroko rozumianej idei integracji poprzez promowanie i nagradzanie twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych. Tematykę prac nadsyłanych na konkurs, techniki i sposób przygotowania prac określa regulamin.

Więcej...

Odpowiedź na pytania dotyczące lokalizacji stacji Powstańców Śląskich

W odpowiedzi na przesłane w dniu 13 kwietnia 2016r. pytania dotyczące lokalizacji stacji Powstańców Śląskich oraz zarzutów firmy SYSTRA S.A. odnośnie rozstrzygnięcia konkursu na wybór koncepcji architektonicznej uprzejmie informuję, że firma SYSTRA S.A. od 4 kwietnia 2016r. dysponuje pełnym i szczegółowym stanowiskiem Zamawiającego w sprawie złożonych zarzutów.

Pełna treść odpowiedzi (PDF, 912 KB)

Więcej...

List do Gazety Stołecznej w związku z artykułem „Dość niewygodnych przesiadek”

W nawiązaniu do artykułu „Dość niewygodnych przesiadek” opublikowanego w dniu 14 kwietnia 2016 r. wydaje się, że zostały Panu przekazane niepełne informacje odnośnie odwołań firmy SYSTRA S.A.

Więcej...

Umowa na rozbudowę II linii metra podpisana

W dniu 11 marca br., w Urzędzie Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy podpisana została umowa na budowę trzech stacji i tuneli II linii metra w kierunku wschodnim-północnym. Jest to pierwszy etap rozbudowy oddanego do użytku pasażerów 8 marca 2015 roku centralnego odcinka II linii metra. Kolejnym krokiem w realizacji tzw. projektu 3+3 będzie podpisanie umowy na budowę trzech stacji i tuneli II linii metra w kierunku zachodnim.

Więcej...

Rocznica otwarcia centralnego odcinka II linii metra

35 mln – tylu pasażerów skorzystało z centralnego odcinka II linii metra. Mija rok od otwarcia siedmiu nowych stacji. Z tej okazji Metro Warszawskie przygotowało dla pasażerów sporo atrakcji.
Dokładnie 8 marca 2015 roku otwarto dla pasażerów centralny odcinek II linii metra.
Rok później, 8 marca 2016 roku na stacjach: Rondo Daszyńskiego, Świętokrzyska, Dworzec Wileński w godzinach 8:00-10:00 spotkać można było hostessy ze słodkim upominkiem oraz gadżetami metra. Następnie, w godz. 10:00-13:00 akcja przeniosła się również na pozostałe stacje II linii. 

Więcej...

III edycja zawodów o Puchar Krecika za nami!

W niedzielę, 6 marca na terenie Ośrodka Szczęśliwice w Warszawie odbyła się III Edycja Zawodów o Puchar Krecika. Zawody o Puchar Krecika to rodzinna impreza sportowa organizowana przez Spółkę Metro Warszawskie, Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Warszawski Klub Narciarski.

Do udziału w zawodach zaprosiliśmy wszystkich dużych i małych miłośników sportów zimowych, którzy licznie przybyli wraz z kibicującymi im rodzinami. W zawodach rozegrany w konkurencji slalom gigant, zgodnie z Narciarskim Regulaminem Sportowym, uczestniczyło 113 narciarzy, którzy byli klasyfikowani w 5 kategoriach wiekowych, z podziałem na grupy dziewczynek i chłopców. Uczestnikom każdej kategorii wiekowej rozegranej podczas III Edycji Zawodów o Puchar Krecika zostały wręczone puchary za miejsca I – III. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz maskotki warszawskiego metra – Kreciki.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w Zawodach. Dziękujemy wszystkim obecnym za stworzenie wspaniałej atmosfery podczas Zawodów.

Więcej...

List do redaktora naczelnego Fakt

W nawiązaniu do materiału filmowego portalu Fakt24 pt. „Niewygodne pytania ws. Metra. Musi dojść do tragedii?” autorstwa Krzysztofa Plony i w związku z ciągłymi próbami zastraszania pasażerów metra przez autora, skierowaliśmy list do redaktora naczelnego Fakt.

Pełna treść listu do redaktora naczelnego Fakt

Więcej...

Sprostowanie artykułu gazety Fakt „Na drugiej linii metro straciło 1,5 mln zł”

W artykule gazety Fakt  pt. „Na drugiej linii metro straciło 1,5 mln zł” podane zostały nieprawdziwe informacje dotyczące strat spółki w związku z wynajmem lokali handlowych na drugiej linii metra. W związku z tym zamieszczamy sprostowanie skierowane do redaktora naczelnego Fakt.

Pełna treść sprostowania artykułu gazety Fakt „Na drugiej linii metro straciło 1,5 mln zł”

Więcej...