16/06/2014

Wokół skrzyżowania al. Solidarności i ul. Targowej widać już niebieskie zadaszenia trzynastu wejść do stacji metra Dworzec Wileński. Pod ziemią zakończyła się  budowa rozciągającej się na ponad 120 metrach platformy peronowej, a także torowisk i rozjazdów. W podziemnym pasażu handlowym trwają prace wykończeniowe. Już wkrótce będzie można korzystać z tego ważnego węzła komunikacyjnego prawobrzeżnej Warszawy. 

W ostatnią niedzielę miesiąca, 29 czerwca br., warszawiacy będą mieli okazję zwiedzić budowaną stację C15 – Dworzec Wileński. Po raz czwarty w tym roku miasto st. Warszawa wraz z Metrem Warszawskim Sp. z o.o. oraz wykonawcą - AGP Metro Polska S.C. zapraszają mieszkańców stolicy na Dni Otwarte na stacjach centralnego odcinka II linii metra.

Stacja Dworzec Wileński udostępniona będzie w tym dniu dla zwiedzających w godz. 9.00 - 18.00. Aby wziąć udział w zwiedzaniu, wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Podczas godzinnej wycieczki przyszli pasażerowie wraz z przewodnikami przejdą podziemnymi korytarzami, zejdą na peron pasażerski, wejdą do hali odpraw i przyszłej  galerii handlowej. Zwiedzą również pomieszczenia technologiczne, które podczas codziennej eksploatacji dostępne będą tylko dla pracowników obsługi. Będzie możliwość wykonania zdjęć.

Wszystkich zainteresowanych zwiedzaniem prosimy o dokładne zapoznanie się z informacjami dotyczącymi warunków uczestnictwa oraz zasad rejestracji, a także Regulaminem pobytu gości na terenie budowy. Rejestracja osób zgłaszających chęć zwiedzenia stacji Dworzec Wileński rozpocznie się w dniu 18 czerwca o godzinie 9.00 i będzie trwała do wyczerpania miejsc.

Zasady rejestracji uczestników (PDF)

Regulamin pobytu gości na terenie budowy (PDF)

Osoby niepełnoletnie oraz osoby o ograniczonej zdolności poruszania się, które nie będą mogły wejść na teren budowy, zapraszamy do odwiedzenia Punktu Informacyjnego budowy centralnego odcinka II linii metra znajdującego się przy ulicy Marszałkowskiej 105. W niedzielę, 29 czerwca Punkt Informacyjny czynny będzie w godzinach 11.00 – 17.00.

pliki/aktualnosci/2014/zwiedzaniec15/dworzec_wilenski600.jpg

Wróć