14/01/2013

W sobotę 12 stycznia 2013 roku na Stacji Techniczno-Postojowej Kabaty odbyła się prezentacja nowego, supernowoczesnego pociągu metra Inspiro. To pierwszy z 35 nowych składów metra, które zaczną wozić pasażerów I i II linią metra. Pojazdy Inspiro, zaprojektowane i wykonane specjalnie dla Warszawy, spełniają najwyższe standardy
i wymagania Unii Europejskiej pod względem bezpieczeństwa, ochrony środowiska oraz dostępności dla wszystkich grup pasażerów.
Uroczystego odsłonięcia pociągu dokonała Prezydent m.st. Warszawy Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Po części oficjalnej nowy pociąg metra mieli okazję obejrzeć wszyscy chętni warszawiacy, którzy licznie przybyli na STP Kabaty. Na ich pytania dotyczące funkcjonowania nowych składów, zawartych w nich rozwiązań technicznych, porównań ze starszymi składami typu 81 i Metropolis odpowiadali przeszkoleni pracownicy naszej Spółki oraz firmy Siemens.

Zakup pociągów Inspiro finansowany jest ze środków Metra Warszawskiego Sp. z o.o., uzyskanych dzięki wieloletniej umowie wykonawczej z m.st. Warszawa, o świadczeniu usług przewozowych środkami komunikacji zbiorowej – pociągami metra w latach 2009-2027, a także dzięki kredytowi EBOiR oraz dofinansowaniu z UE.

Wróć