22/06/2011

W dniach 4-5 czerwca br. w Amsterdamie odbył się drugi na świecie co do wielkości Turniej Rugby na Wózkach. Po raz pierwszy uczestniczyła w nim polska drużyna narodowa „The Reds“.

W pierwszym meczu polska drużyna zmierzyła się z „European Gigants” – drużyną, składającą się z najlepszych zawodników europejskich. Giganci okazali się niezwykle wymagającym przeciwnikiem, jednak w trakcie spotkania  zauważalny stał się problem kondycyjny u rywali polskiej drużyny. „European Gigants” pojawili się na Turnieju jedynie z 5 zawodnikami! Efekt był taki, że „The Reds“ wygrali zasłużenie 42-34.

W drugim spotkaniu Polaków czekał pojedynek z „West Coast cash”, drużyną z Wielkiej Brytanii wzmocnioną przez zawodnika z USA. Jednak nawet czołowy zawodnik amerykański nie mógł zagwarantować wygranej z tak dobrze grającą drużyną z Polski prowadzoną przez kapitana Bartka Zielskiego. Po pierwszej kwarcie „The Reds” prowadzili już 5 punktami, ostatecznie wygrywając mecz imponującą przewagą 49-27.

Na koniec pierwszego dnia turnieju zaplanowano spotkanie biało-czerwonych z „Nacka Spiders” – drużyną złożoną z byłych zawodników szwedzkiej reprezentacji narodowej. Pewni zwycięstwa weterani ze Szwecji nie mieli szans z zawodnikami polskiej kadry. Mecz zakończył się wygraną „The Reds“ 42-36.
 
W półfinale „The Reds“ spotkali się z „Lions“ drużyną z Londynu. Gospodarze Paraolimpiady w 2012 roku pomimo osłabienia (występowali bez dwóch podstawowych zawodników) byli bardzo wymagającym rywalem dla naszej drużyny narodowej. Chęć zwycięstwa oraz wysokie morale polskiej drużyny spowodowały, że Anglicy już po pierwszej kwarcie czuli, że nie pokonają tak ostro grających Polaków. W rezultacie biało-czerwoni wygrali 57-37.

Podczas finału Polacy spotkali się z FHI Falkons, drużyną z Danii złożoną z zawodników kadry narodowej. Mimo to szybko okazało się że z polską drużyną nie mają żadnych szans. W imponującym stylu wynikiem 49-33 „The Reds“ wygrali mecz finałowy i tym samym Międzynarodowy Turniej w Amsterdamie. Będąc jedyną niepokonaną  drużyną zbliżyli się znacznie do osiągnięcia tegorocznego celu, jakim jest kwalifikacja na Mistrzostwa Europy w Nottwill (Szwajcaria) oraz po raz pierwszy w historii, kwalifikacja na Paraolimpiadę w Londynie w 2012 roku.

pliki/aktualnosci/2011/rugby5amsterdam.jpg

Wróć