16/06/2004

W głosowaniu wzięło udział dwa i pół tysiąca warszawiaków. Na pytanie: "Co ci się najbardziej podoba w warszawskim metrze?" trzydzieści trzy procent głosujących wskazało szybkość, a dwadzieścia sześć procent punktualność. Dwadzieścia dziewięć procent pytanych zwróciło uwagę na czystość i wygląd stacji metra.

Na pytanie: "Co zmieniłbyś w metrze?" najwięcej odpowiedzi wskazywało na wagony (trzydzieści jeden procent) i godziny kursowania pociągów (dwadzieścia siedem procent). Wielu głosujących zwiększyło by też liczbę policjantów i funkcjonariuszy Służby Ochrony Metra (dwadzieścia dwa procent) - tylko co dziewiąty warszawiak (dwanaście procent) zmieniłby nazwy stacji.

Jak wynika z badań ankietowych przeprowadzanych w metrze 85% osób podróżujących tym środkiem komunikacji korzysta z podziemnej kolei dwa razy dziennie. 90% pytanych uważa, że dzięki metru ich czas dojazdu do pracy lub szkoły znacznie się skrócił. Ponad 1/3 wszystkich pasażerów metra to właściciele samochodów. 92% z nich przyznaje, że od czasu kiedy jeździ metrem rzadziej korzysta z własnego samochodu. Oznacza to że dzięki warszawskiemu metru do centrum Warszawy wjeżdża około 80 tysięcy samochodów mniej. 72% ankietowanych czuje się w metrze bezpiecznie. 75% pozytywnie ocenia system informacji w warszawskiej kolei podziemnej.

Wróć