24/09/2012

Kolejny raz Metro Warszawskie współorganizowało i uczestniczyło w Dniach Transportu Publicznego, które obyły się 22 i 23 września w Warszawie.

 „Dni Transportu Publicznego” to cykliczne wydarzenie organizowane przez spółki związane z komunikacja miejską, cieszące się dużym zainteresowaniem wśród sympatyków transportu publicznego. Tegoroczne święto transportu publicznego rozpoczęło się w dniu 22 września bieżącego roku plenerową imprezą rodziną organizowaną na terenie zajezdni autobusowej przy ulicy Włościańskiej
w Warszawie. Od godziny 10.00 do 17.00 na wszystkich miłośników komunikacji miejskiej czekały niezapomniane atrakcje, w tym te przygotowane przez Metro Warszawskie Sp. z o.o. Oprócz akcji informacyjnej dotyczącej budowy centralnego odcinka II linii w Warszawie, rozdawaliśmy bezpłatne wejściówki upoważniające do zwiedzania Stacji Techniczno-Postojowej na Kabatach (ilość wejściówek była ograniczona, a zwiedzać STP można było w niedzielę 23 września), służby metra pokazały przeszkolonego psa oraz zaprezentowały pojazd Mercedes Benz – Unimog U400, a do odwiedzenia naszego stoiska zachęcała nasza firmowa maskotka – Krecik, z którym wszyscy zainteresowani mogli zrobić sobie zdjęcie. Prowadziliśmy również konkursy wiedzy o stołecznym metrze, w których zwycięzców nagradzaliśmy gadżetami z logo Metra Warszawskiego.

W dniu 23 września, wszystkie osoby posiadające bezpłatne wejściówki mogły zwiedzać Stację Techniczno – Postojową Kabaty, na co dzień niedostępną dla pasażerów.  Około pół tysiąca warszawiaków w ciągu siedmiu godzin obejrzało Stację Techniczno – Postojową metra. Od godziny 10.00 każda ze zwiedzających grup miała okazję zobaczyć: punkt gdzie pociągi metra wjeżdżają pod ziemię, naziemny tor próbny metra o długości ponad kilometra, elektrowozownię – miejsce o powierzchni czterech boisk piłkarskich gdzie pociągi są naprawiane i odstawiane do mycia i czyszczenia, pojazd ratownictwa technicznego Mercedes Benz–Unimog U400 oraz dyspozytornię zarządzającego ruchem pociągów na terenie STP Kabaty. Warszawiacy zadawali mnóstwo pytań – głównie dotyczących nowego i obecnie eksploatowanego taboru oraz rozbudowy linii warszawskiego metra.  

Wszystkim odwiedzającym dziękujemy za tak liczne przybycie do naszego stoiska na teren zajezdni autobusowej przy ulicy Włościańskiej oraz na STP Kabaty.

Wróć