15/11/2004

Firma WARBUD S.A - generalny wykonawca stacji metra Marymont - złożył do Urzędu Wojewódzkiego wniosek o pozwolenie na budowę. Prace mają rozpocząć się za dwa miesiące.

W pierwszej kolejności wykonana zostanie przebudowa sieci wodnych, kanalizacyjnych i gazowych. W marcu przyszłego roku zamknięte zostanie przejście podziemne pod ulicą Słowackiego od strony Hali Marymonckiej. Wtedy zacznie się budowa konstrukcji stacji, która potrwa 16 miesięcy. Stacja zostanie oddana do ruchu pasażerskiego do końca 2006 roku.

Na stacje prowadzić będą trzy wejścia: od strony Armii Krajowej (z windą, szerokimi schodami - 5 metrów, parą schodów ruchomych), od strony ulicy Popiełuszki (obecne wejście do przejścia podziemnego po stronie Hali Marymonckiej) i wejście do korytarza pod ulicą Słowackiego z drugiej strony ulicy. Na stacji będą publiczne toalety, dwa bankomaty, automaty telefoniczne i cztery punkty handlowe - każdy o powierzchni około 30 m2. Od strony ulicy Słowackiego pojawi się antresola dzięki której będzie można korzystać z przejścia podziemnego przechodząc przez stację, ale bez konieczności schodzenia na peron.

Ze stacji "Plac Wilsona" do stacji "Marymont" pociąg dojedzie w ciągu półtorej minuty. Korzystać będzie z niej codziennie ponad 25 tysięcy warszawiaków.

Wróć