23/08/2011

W dniach 20 - 21 sierpnia 2011 roku w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji Ochota odbył się Turniej Wheelchair Rugby Metro Cup 2011. W zawodach sportowych udział wzięły następujące zespoły: „The Reds White” (Reprezentacja Polski) - „The Reds Red” (Reprezentacja Polski), „Next Generation” (zespół z Niemiec) oraz „European Mix” (drużyna francusko-szwedzko-polska).

W pierwszym meczu turnieju Reprezentacja Polski w Rugby na Wózkach „The Reds White” podejmowała drużynę „European Mix”. Mecz zakończył się zdecydowaną wygraną gości 43 do 51. W drugim meczu zawodów drużyna „The Reds Red” –- grała z drużyną z Niemiec Next Generation. Po niezwykle zaciętej walce zwyciężyli „Reds Red” w stosunku 43 do 42. W kolejnej fazie turnieju drużyna „Next Generation” uległa Reprezentacji Polski „The Reds White” 35 do 44.

W kolejnym meczu zespół „The Reds Red” przegrał wysoko z „European Mix” 32 do 51. Charakter zawodów zakładał mecze każdego zespołu z każdym, dlatego przeciwko sobie grały również obie polskie drużyny. Mecz zakończył się wysoką wygraną „The Reds White” 40 do 22. W szóstym meczu rozegranym między drużynami „Next Generation” oraz „European Mix” lepsza okazała się drużyna francusko - szwedzko-polska) wygrywając 33 do 54.

W drugim dniu turnieju odbyły się mecze rewanżowe. W pierwszym niedzielnym spotkaniu zespół „European Mix”, przegrał z drużyną „Next Generation”  41 do 56. Kolejne spotkanie  polskich drużyn ponownie zakończyło się wysokim zwycięstwem „The Reds White” 45 do 30.

W meczu o trzecie miejsce przy wspaniałym dopingu publiczności zagrały drużyny „The Reds Red” oraz „Next Generation”. Po wyrównanym pojedynku polski zespół musiał uznać wyższość drużyny naszych zachodnich sąsiadów przegrywając 41 do 44. Przed finałem atmosfera na trybunach jak i na ławkach trenerskich była bardzo gorąca. O wygraną w Turnieju Wheelchair Rugby Metro Cup 2011 walczyli: drużyna „European Mix” oraz Reprezentacja Polski Rugby na Wózkach „The Reds White”. Mecz już od pierwszych minut był bardzo zacięty. Byliśmy świadkami pięknych akcji, jak również niezliczonej ilości uderzeń i upadków. Po niesamowitej walce  turniej wygrała Reprezentacja Polski „The Reds White”, pokonując European Mix 47 do 43.

Podczas zawodów obie polskie drużyny biorące udział w Turnieju grały w strojach z logo Metra Warszawskiego Sp. z o.o. Obok wspaniałych kibiców do walki naszych zawodników zagrzewał również „Krecik” maskotka firmowa naszej Spółki. Pomimo zaciętej walki o zwycięstwo w turnieju, wśród drużyn panowała atmosfera przyjaźni. Gdy okazało się, że koszulki drużyny gości nie przyjechały na czas, nasi zawodnicy użyczyli zagranicznym kolegom własnych strojów z logo metra, żeby mecz mógł się odbyć zgodnie z planem.

Zaraz po meczu finałowym w atmosferze radości, adrenaliny zawodników i publiczności Prezes Metra Warszawskiego Sp. z o.o. Pan Jerzy Lejk wraz z Doradcą Prezydenta m.st. Warszawy ds. Społecznych Panią Karoliną Malczyk-Rokicińską uhonorowali pucharem zwycięzców Turnieju Wheelchair Rugby Metro Cup 2011 oraz wręczyli nagrody pozostałym uczestnikom turnieju.

Organizatorem rozgrywek było Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych „SSON”. Turniej odbył się pod honorowym patronatem Prezydent m.st. Warszawy Pani Hanny Gronkiewicz – Waltz. Spółka Metro Warszawskie była partnerem  tego wydarzenia, pomagając zarazem w organizacji całego przedsięwzięcia, udzieliła również wsparcia organizatorom Turnieju Wheelchair Rugby Metro Cup 2011.


Zdjęcia zostały wykonane przez Pana Wojciecha Artyniewa

Wróć