05/04/2012

Po raz pierwszy w historii turnieju Bernd Best organizowanego w niemieckiej Koloni,  Polska Reprezentacja w Rugby na Wózkach zajęła pierwsze miejsce.

The Reds 1 – pod taką nazwą Polska Reprezentacja Rugby na Wózkach  brała udział w 14 turnieju Bernd Best,  który jest największym i najbardziej prestiżowym turniejem Rugby na Wózkach w Europie.

Polacy, którzy w ciągu dwóch dni rozegrali cztery mecze i pokonali kolejno Anglików, Czechów, Francuzów i Niemców, w finale zagrali ze szwedzką drużyną Nacka Spiders. Pojedynek finałowy był zacięty i wyrównany, gra toczyła się punkt za punkt. W ostatniej z czterech kwart zawodnicy The Reds pokazali klasę i zdobyli 3-punktowe prowadzenie, które utrzymali do końca meczu, i tym samym pokonali drużynę Szwecji 46:43.

Nasi zawodnicy pokazali bardzo dobre rugby, zgranie drużyny było na najwyższym poziomie. Nie zabrakło również komunikacji między zawodnikami, która jest niezbędnym elementem w tym sporcie. Nie zawiedli także polscy kibice, którzy cały mecz dzielnie wspierali reprezentację śpiewem i okrzykami.

W Koloni wystąpiła też druga drużyna The Reeds 2 złożona z zawodników kadry mniej doświadczonych w walce na tak prestiżowych turniejach. Po bardzo zaciętych meczach i walce do ostatniej sekundy, musieli jednak uznać wyższość swoich bardziej doświadczonych przeciwników, zajmując ostatecznie 8 miejsce w lidze Professional.

Metro Warszawskie Sp. z o.o. od dwóch lat wspiera udział Reprezentacji Polski w Rugby na Wózkach w turniejach na arenie krajowej oraz międzynarodowej.

Wróć