30/05/2004


Pierwszego czerwca - po raz pierwszy w historii warszawskiego metra - pasażerowie zamiast znanego głosu Ksawerego Jasieńskiego zapowiadającego kolejne stacje usłyszą... głos dzieci. Tego samego dnia o godzinie 12.00 na antresoli stacji Wilanowska maluchy z 19 przedszkoli położonych wzdłuż planowanej II linii metra otworzą wystawę prac „Moje metro”.

Przez cały dzień pasażerowie metra będą mieli okazje posłuchać jak w roli Ksawerego Jasielskiego sprawdziłyby się cztero, pięcio i sześcioletnie dzieci z dwóch przedszkoli: Publicznego przedszkola nr 1 które leży na samym początku I linii metra i prywatnego przedszkola Lauder Morasha na Woli, które znajduje się blisko pierwszych stacji planowanej II linii metra idącej z Jelonek na Bródno. Inną atrakcją będzie wystawa prac „Moje metro”. Dzieci z 19 warszawskich przedszkoli na blisko 80 pracach pokażą na niej jak wyobrażają sobie II linię metra. Dzięki uprzejmości sponsorów akcji: Carrefour Reduta, Bemowo i Wileńska (hipermarkety położone wzdłuż II linii metra) , E. Wedel i ECCO Papier wszystkie przedszkola uczestniczące w wystawie dostaną 210 paczek ze słodkościami i przyborami do malowania i rysowania.

W tym samym czasie na antresoli stacji Wilanowska od godziny 12.00 wszystkie dzieci jakie się pojawią na antresoli będą częstowane przez dyżurnego ruchu metra, policjanta i funkcjonariusza Służby Ochrony Metra batonikami CZEKO o wymownej nazwie „Pociąg do czekolady” . Zapraszamy wszystkie maluchy.

Wróć