26/04/2004

METRO WARSZAWSKIE kupiło te tytuły, których szkoła potrzebowała najbardziej i które cieszą się największą popularnością wśród maluchów. Są wśród nich "Emil ze Smalandii" Astrid Lindgren, "Pinokio" Carla Collodi, "Przygody Toma Bombadila" Johna Ronalda Tolkiena, oraz "Charlie i fabryka czekolady" Roalda Dahla. Każdy egzemplarz książki został opatrzony specjalną etykietą informującą o darczyńcy.

Biblioteka Szkoły Podstawowej numer 273 jest jedną z ponad tysiąca w całej Polsce, które zgłosiły się z prośbą o zakup książek dla dzieci. Dotychczas, na terenie województwa mazowieckiego, jedynie kilkadziesiąt firm i osób prywatnych pomogło bibliotekom w naszym województwie.
Badania naukowe potwierdzają, że głośne czytanie dziecku rozwija język, pamięć i wyobraźnię, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole oraz kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie. 
29 maja o godzinie 10.00 na terenie szkoły Miss Polonia Pani Marta Matyjasik będzie czytała uczniom książki ufundowane przez stołeczne metro.  METRO WARSZAWSKIE dostanie też tego dnia certyfikat "Przyjaciela Szkoły".  Wszystkich serdecznie na to spotkanie zapraszamy.

Wróć