17/10/2011

W poniedziałek, 3 października bieżącego roku Reprezentacja Polski w Rugby na Wózkach rozpoczęła rywalizację w kolejnym międzynarodowym turnieju  - Mistrzostwach Europy w szwajcarskim Nottwil.

Polska reprezentacja turniej rozpoczęła od zwycięstwa nad reprezentacją Niemiec w stosunku 48 do 44. W kolejnym meczu również triumfowali Polacy. Tym razem przeciwnikiem polskiej drużyny była drużyna z Francji. Po zaciętym meczu reprezentacja Polski Rugby na Wózkach zwyciężyła Francję 52 do 49. Niestety następny mecz przyniósł porażkę. Drużyna, która pokonała Polaków w ostatniej sekundzie meczu jednym punktem (42:43) to doświadczona drużyna ze Szwajcarii. Mimo kolejnej wygranej z drużyną Irlandii (44:34) oraz jednej przegranej z Wielka Brytanią, nasi sportowcy nie zagrali o półfinał Mistrzostw Europy. W przedostatnim i ostatnim dniu zawodów Polacy rozegrali jeszcze dwa mecze i oba były zwycięskie. Triumf nad drużynami z Danii (45:41) oraz z Niemiec (40:37) dało naszej drużynie 5  miejsce w Europie.

Mistrzostwa Europy w szwajcarskim Nottwil rozegrane w dniach od 3 do 9 października 2011 roku były kolejnym sprawdzianem dla drużyny polskiej, która w tym roku stawia sobie ambitny cel uzyskania awansu na Igrzyska w Londynie w roku 2012.

Wróć