25/09/2012

Metro Warszawskie Sp. z o.o. zaprasza wszystkich zainteresowanych do dopingowania Reprezentacji Polski Rugby na Wózkach podczas drugiej edycji Turnieju Wheelchair Rugby Metro Cup 2012.

Rozgrywki odbędą się w dniach 6 i 7 października bieżącego roku w godzinach – w sobotę (6.10) od 10.00 do 19.00 oraz w niedzielę (7.10) w godzinach od 8.30 do16.30 w Arenie Ursynów przy ulicy Pileckiego 122 w Warszawie. Mecz finałowy odbędzie się w niedzielę o godzinie 14:45. Wejście na Turniej Wheelchair Rugby Metro Cup 2012 jest bezpłatne.

W turnieju, oprócz Reprezentacji Polski, uczestniczyć będą zespoły z Austrii, Brazylii, Czech, Danii, Niemiec oraz drużyny, w skład których wchodzą gwiazdy z Europy czyli  All Stars i European Gigants.

Organizatorem rozgrywek jest Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych „SSON”, partnerem jest Spółka Metro Warszawskie. Turniej odbędzie się pod honorowym patronatem  Wojewody Mazowieckiego Pana Jacka Kozłowskiego oraz Prezydent m.st. Warszawy Pani Hanny Gronkiewicz – Waltz.

Rugby na wózkach to bardzo szybko rozwijająca się dyscyplina sportowa przeznaczona dla osób poruszających się na wózkach. Każdy mecz to niezwykle emocjonujące widowisko, wymagające od zawodników wielkiej siły i dyscypliny. Współorganizowany przez Metro Warszawskie Sp. z o.o. turniej to jednak więcej niż zawody, to również doskonała okazja do propagowania idei integracji osób niepełnosprawnych.

Podstawowe zasady gry:

- wprowadzenie piłki w ciągu 10 sekund z linii bocznej;
- zawodnik posiadający piłkę musi co 10 sekund wykonać kozłowanie oraz nie może opuścić boiska;
- drużyna ma 12 sekund na wprowadzenie piłki w pole ataku;
- podczas ataku w strefie obronnej może przebywać maksymalnie trzech
  zawodników defensywnych, natomiast każdy atakujący zawodnik może przebywać w strefie tylko 10 sekund;
- kara za przewinienie lub w faul podczas meczu to utrata piłki lub minuta kary dla zawodnika, który popełni faul.

Jeszcze raz zapraszamy do udziału oraz kibicowania drużynom, które będą uczestniczyć w tym niezwykłym i prestiżowym wydarzeniu.

 pliki/aktualnosci/2012/rugby20125.jpg

Wróć