17/09/2012

Metro Warszawskie Sp. z o.o. w ramach obchodzonych już po raz dwudziesty Europejskich Dni Dziedzictwa (EDD) umożliwiło zapoznanie się z obiektami Stacji Techniczno – Postojowej Kabaty. W ramach zorganizowanej przez Spółkę wycieczki uczestnicy Europejskich Dni Dziedzictwa, w sobotę 15 września bieżącego roku, zwiedzili zaplecze techniczne STP Kabaty, w tym elektrowozownię oraz dyspozytornię ruchu. W wydarzeniu uczestniczyło około 100 osób.  

Zwiedzanie niedostępnych na co dzień miejsc na Stacji Techniczno – Postojowej Kabaty odbywało się pod hasłem „Tajemnice codzienności – Odkrywamy Tajemnice Warszawskiego Metra”.

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczny i edukacyjny, którego założeniem jest promowanie dziedzictwa kulturowego oraz zaprezentowanie, przybliżenie oraz przypomnienie piękna codzienności. W bieżącym roku, wyjątkowo, zaprezentowane publiczności zostały również miejsca związane z życiem codziennym, ale do których wstęp na co dzień jest niemożliwy.

Organizatorem projektu promującego dziedzictwo kulturowe jest Narodowy Instytut Dziedzictwa. Tegoroczne Europejskie Dni Dziedzictwa odbywały się pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Wróć