02/12/2003

Od tego roku drużyna piłkarska pracowników Metra Warszawskiego bierze udział w halowych rozgrywkach „Ligowiec Mistrzów”. Są to całoroczne rozgrywki halowe, w których rywalizują ze sobą znane warszawskie firmy i instytucje. Wczoraj wieczorem - 1 grudnia odbył się mecz: METRO – SUPER EXPRESS zakończony wynikiem 4:4 . Jak donosi www.ligowiec.com.pl : o pierwszej połowie Metro powinno szybko zapomnieć. Dziennikarze prowadzili, bowiem już 3:0 (dwie bramki Cioska oraz piękny gol Nogi). Jedyny moment godny odnotowania dla Metra to strzał Sendy w poprzeczkę (o mało nie pękła niczym po strzale legendarnego Laguny ;-) ). Po zmianie stron w ciągu siedemdziesięciu sekund było już 2:3 (Kołacz i Senda). Metro próbowało, ale to Super Express zdobył gola na 2:4 (Lewak) – a do końca było tylko pięć minut. Metro liczyło na cud... Na dwie i pół minuty przed końcem Zawadzki strzela gola, na 3:4, ale to nadal mało. Miał być cud i wydawało się, że już trzydzieści sekund do końca i po ewidentnym faulu jest rzut karny dla Metra. Senda jednak pudłuje z rzutu karnego – dramat strzelca. Super Express rzuca się nierozważnie do ataku i nagle kontra Metra – trzy celne podania i piłka trafia w polu karnym SE do Kołacza, który z zimą krwią pokonuje Otwinowskiego !!! Na zegarze było nieco ponad dziesięć sekund do końca meczu. Coś niesamowitego – remis 4:4, choć przecież kilka minut temu nie wierzyło w to samo Metro. Brawa dla Kołacza, brawa dla całego zespołu za ambicję. Super Express stracił bardzo cenne dwa punkty.