20/12/2004


Czy mieszkańcy Pragi Północ dużo wiedzą o metrze? Bardzo dużo. Mieliśmy okazję się o tym przekonać podczas rodzinnej Wigilii w Dzielnicowym Ośrodku Sportu i Rekreacji na Pradze. METRO WARSZAWSKIE było jednym ze sponsorów imprezy.

18 grudnia na terenie pływalni i hali sportowej całe rodziny z warszawskiej Pragi miały wstęp wolny na teren ośrodka, były gry, konkursy i masa upominków w tym od METRA WARSZAWSKIEGO.

W jednym z konkursów uczestnicy musieli odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących metra w Warszawie. „Jakie stacje będą na Pradze Północ?”,” jak będzie biegła II linia metra i za ile lat powstaną trzy linie metra w Warszawie?”. Mieszkańcy Pragi, których na imprezie nie brakowało dawali sobie z tymi pytaniami świetnie radę.

Praga Północ od wielu lat jest pod względem komunikacji publicznej (ilości i zasięgu linii tramwajowych i autobusowych) najsłabiej skomunikowaną dzielnicą Warszawy.

Na Pradze Północ zlokalizowanych ma być siedem stacji drugiej linii metra wraz z węzłową stacją Dworzec Wileński. Mieszkańcy Pragi dotarliby metrem do centrum Warszawy w ciągu 8-10 minut. Dzisiaj w godzinach szczytu potrzeba na to co najmniej 25 minut.

Wróć