09/05/2012

Informujemy, że ogłosiliśmy konkurs na projekt nowych mundurów dla pracowników Metra Warszawskiego. Warunki udziału w konkursie zostały opracowane z myślą o umożliwieniu uczestnictwa w nim jak najszerszego grona projektantów. Uczestnicy konkursu nie wnoszą żadnych opłat, a mogą wygrać jedną z trzech nagród finansowych (główna: 10 tysięcy zł.).

W konkursie ustalono trzy kryteria oceny: wzornictwo, trwałość i jakość zastosowanych materiałów

Najważniejszym kryterium z nich jest wzornictwo. Będzie ono oceniane przez Sąd Konkursowy, któremu przewodzić będzie Pani Lidia Kalita, wybitna projektantka, Dyrektor Kreatywna Simple Creative Products.

W konkursie ustalono trzy kryteria oceny: wzornictwo, trwałość i jakość zastosowanych materiałów Najważniejszym z nich jest wzornictwo. Będzie ono oceniane przez Sąd Konkursowy, któremu przewodniczyć będzie Pani Lidia Kalita, absolwentka Wydziału Projektowania Ubioru w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, współtwórczyni firmy Simple Creative Products, wybitna projektantka, Dyrektor Kreatywna marki.

Laureatka wielu prestiżowych nagród i wyróżnień – otrzymała między innymi tytuł „Mistrzyni Stylu XX-lecia” przyznany przez  miesięcznik Twój Styl, statuetkę Złoty Wieszak, a także nagrodę „Trofea Elle 2002”. Marka Simple Creative Products sześciokrotnie otrzymała odznaczenie „DOSKONAŁOŚĆ MODY 2011” w kategorii POLSKA FIRMA EKSKLUZYWNA przyznawany przez magazyn Twój Styl, a także czterokrotnie tytuł Superbrand Polska.

Lidia Kalita jest uznanym autorytetem w branży modowej. Jej wypowiedzi jako eksperta publikowane są na łamach takich pism jak: „Flesz”, „Party”, „Show”. Materiały na jej temat pojawiły się w takich tytułach jak: „Elle”, „In style”, „Pani”, „Art. & Business”, „Exklusiv”, „Viva! MODA”. Projektantka wielokrotnie była zapraszana przez Wyższe Uczelnie jako gość wykładów poświęconych modzie i projektowaniu.

W 2012 roku upływa termin obowiązywania umowy na wykonywanie dotychczasowych mundurów. Po zakończeniu konkursu na projekt, rozpisany zostanie przetarg na wykonanie mundurów Metra Warszawskiego.

Dotychczas używane mundury muszą być wymienione na nowe ze względu na zużycie. Zostały one wykonane na podstawie projektu opracowanego w 1993 roku przez Modę Polską. Wytyczne do ich projektowania opracował w 1988 roku Metroprojekt. Konieczność zamówienia nowych ubrań jest dobrą okazją do zaprojektowania ich od nowa.

Nowe mundury będą przeznaczone dla pracowników mających bezpośredni kontakt z pasażerami – dyżurnych stacji, maszynistów, dyspozytorów. Powinny być estetyczne, wygodne i trwałe, zapewniać jednoznaczną rozpoznawalność pracowników metra.

Dodatkowe informacje

Wróć