22/03/2011

Reprezentacja Polski Rugby na Wózkach dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Sportu oraz Spółki Metro Warszawskie rozpoczęła nowy sezon od startu w międzynarodowym turnieju w austriackim Graz.

Turniej, który rozpoczął cykl przygotowawczy do Mistrzostw Europy w szwajcarskim Nottwil rozegrany został w dniach od 11 do 13 marca 2011 roku i był pierwszym sprawdzianem dla drużyny polskiej, która w tym roku stawia sobie ambitny cel uzyskania awansu na Igrzyska w Londynie w roku 2012.

W turnieju oprócz drużyny polskiej uczestniczyły reprezentacje Szwajcarii i Austrii. Spotkania przeciw drużynom alpejskim były na wysokim poziomie.
W składzie polskiej drużyny narodowej znalazło się wielu nowych zawodników.
W pierwszym meczu przeciwko drużynie Austrii Polacy zagrali bardzo dobrze. Przeciwnicy raz po raz mieli problem z atakiem na mocną strefę drużyny polskiej.  Niestety błędy w ataku przytrafiły się również naszym reprezentantom. Ostatecznie przegraliśmy tylko jednym punktem.

Po rozegranych meczach, drużyna Reprezentacja Polski Rugby na Wózkach uplasowała się za drużynami Austrii i Szwajcarii.

Oprócz turnieju w Austrii w planach znajdują się również starty w Niemczech i Holandii. Miejmy nadzieje, że będą to starty udane dla Reprezentacji Polski.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Reprezentacja Polski Rugby na Wózkach wywalczyła ósme miejsce na Mistrzostwach Świata w kanadyjskim Vancouver.


Wróć