08/10/2012

W dniach 6 – 7 października 2012  roku w hali sportowej Arena Ursynów odbyła się druga edycja turnieju Wheelchair Rugby Metro Cup. W turnieju, oprócz Reprezentacji Polski, uczestniczyły zespoły z Danii, Czech, Niemiec, Austrii, Brazylii oraz dwie drużyny, w skład których wchodzą gwiazdy z Europy czyli All Stars
i European Giants.

Walczące w turnieju drużyny zostały podzielone na dwie grupy  - grupę A w składzie: Polska, Dania, All Stars oraz Czechy i grupę B  - European Giants, Niemcy, Austria oraz Brazylia. Po pierwszym dniu turnieju w grupie A na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna z Polski z 3 zwycięstwami, drugi był zespół z Danii z dwoma wygranymi meczami, trzecią drużyną zostali All Stars z 1 wygranym meczem. Tabelę grupy A zamknęła drużyna z Czech z zerowym dorobkiem punktowym.  W grupie B zwycięzcami okazali się European Giants z trzema zwycięstwami, drugie miejsce zajęła drużyna z Niemiec z dwoma zwycięstwami, trzecia została Austria z 1 wygranym meczem, czwartą lokatę zajęła Brazylia, która nie zwyciężyła w żadnym rozegranym meczu.

W niedzielę 7 października rozegranych zostało 6 meczy, które zadecydowały, że w finale znalazły się drużyny z Niemiec, Polski, Danii oraz European Giants. Finał turnieju Wheelchair Rugby Metro Cup 2012 rozegrany został pomiędzy drużynami Polski i Danii. Po zaciętym i wyrównanym meczu (wynik 42:43) zwycięzcami turnieju zostali zawodnicy z Danii. Nasza drużyna stanęła na podium na drugim miejscu, trzecie miejsce zdobyła drużyna  European Giants, czwarte zawodnicy z Niemiec.

Zwycięska drużyna z Danii została uhonorowana pamiątkowym pucharem.

Organizatorem rozgrywek było Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych „SSON”. Turniej odbył się pod honorowym patronatem Wojewody Mazowieckiego Pana Jacka Kozłowskiego oraz Prezydent m.st. Warszawy Pani Hanny Gronkiewicz – Waltz. Spółka Metro Warszawskie była partnerem  tego wydarzenia, pomagając zarazem w organizacji całego przedsięwzięcia.

Dziękujemy wszystkim obecnym na meczach za piękne, energiczne i radosne dopingowanie zawodników. 


Zobacz film z turnieju (MP4; 15MB)

 

Wróć