19/09/2011

Z okazji obchodów jubileuszowej, X edycji Dni Transportu Publicznego, w sobotę 17 września 2011 roku, Metro Warszawskie zorganizowało stoisko informacyjno - promocyjne na Węźle Komunikacyjnym Młociny. Jak co roku, stanowisko Metra cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczestników tego wielkiego święta stołecznej komunikacji miejskiej. Kolejka chętnych do otrzymania wejściówek uprawniających do zwiedzania Stacji Techniczno - Postojowej Kabaty zaczęła formować się już na dwie godziny przed planowanym na godzinę 10.00 oficjalnym rozpoczęciem imprezy. Dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających nasze stoisko cieszyły się materiały promocyjne i informacje dotyczące budowy centralnego odcinka II linii metra oraz gadżety reklamowe Metra.  Niemałą atrakcją była także możliwość obejrzenia pojazdu ratownictwa technicznego Mercedes Benz-Unimog U400 oraz pokazu specjalnie przeszkolonego psa patrolowego.

W niedzielę 18 września 2011 roku Metro Warszawskie, po raz kolejny zorganizowało Dzień Otwarty Stacji Techniczno – Postojowej na Kabatach. Zwiedzanie niedostępnych na co dzień dla pasażerów obiektów Metra od lat jest jedną z największych atrakcji Dni Transportu Publicznego. Podczas wycieczki uczestnicy zwiedzili elektrowozownię, w której stoją pociągi metra, obejrzeli pojazd ratownictwa technicznego Mercedes Benz–Unimog U400 oraz weszli do dyspozytorni zarządzającego ruchem pociągów na terenie STP Kabaty.

Wszystkim odwiedzającym dziękujemy za tak liczne przybycie do naszego stoiska na Węźle Komunikacyjnym „Młociny” oraz na STP Kabaty.

Wróć