22/09/2015

Kolejny raz Metro Warszawskie współorganizowało i uczestniczyło w Dniach Transportu Publicznego, które obyły się 19 i 20 września w Warszawie.

Dni Transportu Publicznego to cykliczne wydarzenie organizowane przez spółki związane z komunikacją miejską, cieszące się dużym zainteresowaniem wśród sympatyków transportu publicznego. Tegoroczne święto transportu publicznego pod hasłem „poczuj miętę do komunikacji” rozpoczęło się w dniu 19 września bieżącego roku plenerową imprezą rodzinną zorganizowaną na terenie zajezdni autobusowej przy ulicy Woronicza w Warszawie. Od godziny 10.00 do 16.00 na wszystkich miłośników komunikacji miejskiej czekały niezapomniane atrakcje, w tym te przygotowane przez Metro Warszawskie Sp. z o.o.

Oprócz akcji informacyjnej dotyczącej budowy II linii metra w Warszawie, w tym odcinka wschodniego-północnego oraz zachodniego, rozdawaliśmy bezpłatne wejściówki upoważniające do zwiedzania Stacji Techniczno-Postojowej na Kabatach (zwiedzać STP można było w niedzielę 20 września), a służby metra pokazały przeszkolonego psa oraz zaprezentowały pojazd Mercedes Benz – Unimog U400.  Do odwiedzenia stoiska Metra zachęcała nasza firmowa maskotka – Krecik, z którym wszyscy zainteresowani mogli zrobić sobie zdjęcie.

W dniu 20 września, wszystkie osoby posiadające bezpłatne wejściówki mogły zwiedzać stację  Techniczno – Postojową Kabaty, na co dzień niedostępną dla pasażerów. Około pół tysiąca warszawiaków w ciągu siedmiu godzin obejrzało Stację Techniczno – Postojową metra. Od godziny 10.00 każda ze zwiedzających grup miała okazję zobaczyć: punkt gdzie pociągi metra pod lasem kabackim wjeżdżają pod ziemię, naziemny tor próbny metra, elektrowozownię – miejsce, gdzie pociągi są naprawiane i odstawiane do mycia i czyszczenia oraz pojazd ratownictwa technicznego Mercedes Benz–Unimog U400.

Wszystkim odwiedzającym dziękujemy za tak liczne przybycie do naszego stoiska na terenie zajezdni autobusowej przy ulicy Woronicza oraz na STP Kabaty.

Wróć