23/09/2014

Kolejny raz Metro Warszawskie współorganizowało i uczestniczyło w obchodach Dni Transportu Publicznego, które obyły się 20 i 21 września w Warszawie.

Dni Transportu Publicznego to cykliczne wydarzenie organizowane przez spółki związane z komunikacją miejską, cieszące się dużym zainteresowaniem wśród sympatyków transportu publicznego. Tegoroczne święto transportu publicznego rozpoczęło się w dniu 20 września bieżącego roku plenerową imprezą rodzinną zorganizowaną na terenie zajezdni autobusowej przy ul. Ostrobramskiej 38. Od godziny 10.00 do 16.00 na wszystkich miłośników komunikacji miejskiej czekały niezapomniane atrakcje, w tym te przygotowane przez Metro Warszawskie Sp. z o.o.

Prowadziliśmy akcję informacyjną dotyczącą budowy centralnego odcinka II linii w Warszawie, rozdawaliśmy bezpłatne wejściówki upoważniające do zwiedzania Stacji Techniczno-Postojowej na Kabatach (zwiedzać STP można było w niedzielę 21 września), a służby metra pokazały przeszkolonego psa oraz zaprezentowały pojazd Mercedes Benz – Unimog U400.  Do odwiedzenia stoiska Metra zachęcała nasza firmowa maskotka – Krecik, z którym wszyscy zainteresowani mogli zrobić sobie zdjęcie. Prowadziliśmy również konkursy wiedzy o stołecznym metrze, w których zwycięzców nagradzaliśmy gadżetami z logo Metra Warszawskiego.

W kolejnym dniu święta transportu miejskiego, 21 września, Metro Warszawskie zaprosiło wszystkie osoby posiadające bezpłatne wejściówki do zwiedzania stacji Techniczno – Postojowej Kabaty, na co dzień niedostępnej dla pasażerów. Około pół tysiąca warszawiaków w ciągu siedmiu godzin obejrzało Stację Techniczno – Postojową metra. Od godziny 10.00 każda ze zwiedzających grup miała okazję zobaczyć: punkt gdzie pociągi metra pod lasem kabackim wjeżdżają pod ziemię, naziemny tor próbny metra o długości ponad kilometra, elektrowozownię – miejsce o powierzchni czterech boisk piłkarskich, gdzie pociągi są naprawiane i odstawiane do mycia i czyszczenia, pojazd ratownictwa technicznego Mercedes Benz–Unimog U400 oraz dyspozytornię zarządzającego ruchem pociągów na terenie STP Kabaty. Warszawiacy zadawali mnóstwo pytań – głównie dotyczących nowego i obecnie eksploatowanego taboru oraz rozbudowy linii warszawskiego metra. 

Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie odwiedzili nas podczas tegorocznego święta transportu miejskiego w Warszawie.

 

Wróć