Wielkość tekstu:

Aktualności

Noc Muzeów na STP Kabaty

W sobotę, 14 maja 2016 roku w ramach Nocy Muzeów mieszkańcy Warszawy mieli możliwość zwiedzania autobusem Stacji Techniczno-Postojowej Kabaty. Wycieczki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem - każdy z wjeżdżających na teren STP autobusów był pełny. Podczas przejazdu przewodnicy z Metra opowiadali o funkcjonowaniu STP Kabaty, elektrowozowni i centralnej dyspozytorni. Z autobusu można było także obejrzeć specjalnie podstawiony skład pociągu Inspiro, jak również pojazd ratownictwa technicznego Mercedes-Benz Unimog U400.
Wszystkim odwiedzającym dziękujemy za tak liczne przybycie.

Więcej...

Metro Warszawskie obecne na Jarmarku Floriańskim

Spółka Metro Warszawskie wzięła udział w imprezie plenerowej pn. „Jarmark Floriański” organizowanej przez Urząd Dzielnicy Praga Północ. Impreza odbyła się w dniu 8 maja 2016 roku na terenie Parku Praskiego.

Spółka Metro Warszawskie zaprezentowała swoje stoisko informacyjno – promocyjne, na którym można było uzyskać informacje na temat rozbudowy II linii metra, w szczególności o planowanej realizacji I etapu odcinków: zachodniego i  wschodniego-północnego. Uczestnicy mogli również uzyskać informacje dotyczące zmian komunikacyjnych związanych z rozbudową metra przekazywane przez pracownika Zarządu Transportu Miejskiego. Odwiedzający stoisko metra chętnie sięgali po materiały informacyjne, broszury oraz foldery dotyczące inwestycji. Najmłodsi mieli możliwość rozwiązywania ciekawych zadań, łamigłówek związanych zarówno z I jak i II linią metra oraz wzięcia udziału w konkursach z wiedzy o metrze. Dodatkową atrakcją dla wszystkich odwiedzających nasze stoisko były pokazy umiejętności przeszkolonego psa w zakresie wykrywania zapachów ładunków wybuchowych. Dzieci chętnie fotografowały się z naszą maskotką firmową – krecikiem, który częstował uczestników Jarmarku słodyczami.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko podczas tegorocznego Jarmarku Floriańskiego.

Więcej...

Siódma edycja konkursu „Mazowiecki Miesiąc Integracji”

Galeria „pociąg do sztuki” i Metro Warszawskie serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji  konkursu.

Mazowiecki Miesiąc Integracji to konkurs plastyczny skierowany do organizacji pozarządowych oraz instytucji i placówek zajmujących się realizacją warsztatów terapii zajęciowej dla osób niepełnosprawnych. Celem Konkursu jest popularyzacja szeroko rozumianej idei integracji poprzez promowanie i nagradzanie twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych. Tematykę prac nadsyłanych na konkurs, techniki i sposób przygotowania prac określa regulamin.

Więcej...

Odpowiedź na pytania dotyczące lokalizacji stacji Powstańców Śląskich

W odpowiedzi na przesłane w dniu 13 kwietnia 2016r. pytania dotyczące lokalizacji stacji Powstańców Śląskich oraz zarzutów firmy SYSTRA S.A. odnośnie rozstrzygnięcia konkursu na wybór koncepcji architektonicznej uprzejmie informuję, że firma SYSTRA S.A. od 4 kwietnia 2016r. dysponuje pełnym i szczegółowym stanowiskiem Zamawiającego w sprawie złożonych zarzutów.

Pełna treść odpowiedzi (PDF, 912 KB)

Więcej...

List do Gazety Stołecznej w związku z artykułem „Dość niewygodnych przesiadek”

W nawiązaniu do artykułu „Dość niewygodnych przesiadek” opublikowanego w dniu 14 kwietnia 2016 r. wydaje się, że zostały Panu przekazane niepełne informacje odnośnie odwołań firmy SYSTRA S.A.

Więcej...

Zobacz wszystkie aktualności