Metro Warszawskie

Metro Warszawskie

 

Aktualności

 

Nowe zdjęcia i informacje w "Dzienniku budowy"

22 Kwietnia 2014

W Dzienniku budowy zostały zamieszczone nowe informacje oraz zdjęcia dotyczące budowanych stacji odcinka centralnego II linii metra. Więcej>>>>

 

Zakończyła się już rejestracja uczestników zwiedzania stacji Rondo ONZ w ramach Dni Otwartych na stacjach centralnego odcinka II linii metra.
Zwiedzanie stacji cieszy się niebywałym zainteresowaniem. Wejściówki rozeszły się już w pierwszych minutach po rozpoczęciu rejestracji. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, nie możemy zapewnić udziału w Dniu Otwartym wszystkim, którzy zadeklarowali chęć uczestnictwa w zwiedzaniu stacji Rondo ONZ. Wszystkim, którzy nadesłali swoje zgłoszenie serdecznie dziękujemy.

Więcej...

 

Zobacz II linię metra

15 Kwietnia 2014

pliki/aktualnosci/2014/zwiedzaniec10/mir - banner 160x160.jpgZe wszystkich stron Ronda ONZ i wysepek tramwajowych pasażerowie będą mogli dotrzeć do podziemnego pasażu metra na poziomie -1. Wejść będzie aż 11, a pasażem można będzie obejść całe rondo i zejść z niego na peron stacji znajdujący się na głębokości 14 metrów. To już wkrótce, a tymczasem ...

Już w niedzielę 27 kwietnia miasto stołeczne Warszawa wraz z Metrem Warszawskim Sp. z o.o. oraz wykonawcą - AGP Metro Polska S.C.  zapraszają po raz kolejny na Dni Otwarte na stacjach centralnego odcinka II linii metra. Zbliżająca się 10 – ta rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej to doskonała okazja by zaprezentować mieszkańcom oraz gościom stolicy inwestycje realizowane w Warszawie dzięki środkom pozyskanym z funduszy europejskich. Tym razem dla zwiedzających udostępniona zostanie stacja C10 Rondo ONZ.

Więcej...

 

Dzień otwarty na budowie centralnego odcinka II linii metra

07 Kwietnia 2014

W niedzielę, 30 marca bieżącego roku mieszkańcy Warszawy  mieli okazję obejrzeć budowaną stację centralnego odcinka II linii metra  - Rondo Daszyńskiego.
Trzecia edycja Dni Otwartych na budowie metra spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Od godz. 9.00 do 19.00 stację Rondo Daszyńskiego odwiedziło blisko 300 sympatyków. Podczas godzinnej wycieczki 30 osobowe grupy zwiedzających pod opieką wykwalifikowanych przewodników miały okazję zobaczyć miejsca, które już niedługo dostępne będą tylko i wyłącznie pracownikom stacji, to jest: podstację trakcyjno-energetyczna, wentylatornię stacyjną czy tory odstawcze. Niewątpliwą atrakcją był również spacer podziemnymi korytarzami czy wejście na peron nowej stacji.  Wszyscy, którzy odwiedzili nas na budowie, mogli uwiecznić na pamiątkowych zdjęciach każdy etap wycieczki. Wraz z Warszawiakami, w jednej z organizowanych wycieczek uczestniczyła Prezydent m.st. Warszawy Pani Hanna Gronkiewicz – Waltz.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnią niedzielę marca, spotkali się z nami na stacji Rondo Daszyńskiego. 

 

Piąta edycja „Konkursu Mazowiecki Miesiąc Integracji” 2014

28 Marca 2014

Galeria „pociąg do sztuki” i Metro Warszawskie serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji  konkursu.
Szukamy najzdolniejszych i niepowtarzalnych artystów niepełnosprawnych oraz prężnie działających placówek organizujących zajęcia plastyczne dla osób niepełnosprawnych. Więcej informacji >>>>