Metro Warszawskie

Metro Warszawskie

 

Aktualności

 

Kursowanie Metra w okresie Świąt Wielkanocnych

16 Kwietnia 2014

Metro Warszawskie Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że w okresie Świąt Wielkanocnych pociągi metra kursować będą następująco:

 - w dniu 18.04.2014 r. (piątek) według rozkładu specjalnego na bazie sobotniego – bez kursów nocnych – ze zwiększoną częstością kursowania w godzinach szczytu porannego i popołudniowego,
 - w dniu 19.04.2014 r. (sobota) według sobotniego rozkładu jazdy bez kursów nocnych,
 - w dniach 20.04.2014 r. (niedziela) oraz 21.04.2014 r. (poniedziałek) według rozkładu jazdy dnia świątecznego.

 

Zakończyła się już rejestracja uczestników zwiedzania stacji Rondo ONZ w ramach Dni Otwartych na stacjach centralnego odcinka II linii metra.
Zwiedzanie stacji cieszy się niebywałym zainteresowaniem. Wejściówki rozeszły się już w pierwszych minutach po rozpoczęciu rejestracji. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, nie możemy zapewnić udziału w Dniu Otwartym wszystkim, którzy zadeklarowali chęć uczestnictwa w zwiedzaniu stacji Rondo ONZ. Wszystkim, którzy nadesłali swoje zgłoszenie serdecznie dziękujemy.

Więcej...

 

Dzień otwarty na budowie centralnego odcinka II linii metra

07 Kwietnia 2014

W niedzielę, 30 marca bieżącego roku mieszkańcy Warszawy  mieli okazję obejrzeć budowaną stację centralnego odcinka II linii metra  - Rondo Daszyńskiego.
Trzecia edycja Dni Otwartych na budowie metra spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Od godz. 9.00 do 19.00 stację Rondo Daszyńskiego odwiedziło blisko 300 sympatyków. Podczas godzinnej wycieczki 30 osobowe grupy zwiedzających pod opieką wykwalifikowanych przewodników miały okazję zobaczyć miejsca, które już niedługo dostępne będą tylko i wyłącznie pracownikom stacji, to jest: podstację trakcyjno-energetyczna, wentylatornię stacyjną czy tory odstawcze. Niewątpliwą atrakcją był również spacer podziemnymi korytarzami czy wejście na peron nowej stacji.  Wszyscy, którzy odwiedzili nas na budowie, mogli uwiecznić na pamiątkowych zdjęciach każdy etap wycieczki. Wraz z Warszawiakami, w jednej z organizowanych wycieczek uczestniczyła Prezydent m.st. Warszawy Pani Hanna Gronkiewicz – Waltz.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnią niedzielę marca, spotkali się z nami na stacji Rondo Daszyńskiego. 

 

Piąta edycja „Konkursu Mazowiecki Miesiąc Integracji” 2014

28 Marca 2014

Galeria „pociąg do sztuki” i Metro Warszawskie serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji  konkursu.
Szukamy najzdolniejszych i niepowtarzalnych artystów niepełnosprawnych oraz prężnie działających placówek organizujących zajęcia plastyczne dla osób niepełnosprawnych. Więcej informacji >>>>

 

Zakończyła się już rejestracja uczestników zwiedzania stacji Rondo Daszyńskiego w ramach Dni Otwartych na stacjach centralnego odcinka II linii metra. Zwiedzanie stacji spotkało się z ogromnym zainteresowaniem.
Wszystkim, którzy nadesłali swoje zgłoszenie serdecznie dziękujemy.

Więcej...