Wielkość tekstu:

Aktualności

Nie ma dostępnych aktualności.

„Noc spadających gwiazd” przy stacji metra M2 Centrum Nauki Kopernik

Już po raz drugi Spółka Metro Warszawskie włącza się w projekt „Noc spadających gwiazd” organizowany przez Centrum Nauki Kopernik. W nocy z 12 na 13 sierpnia pomiędzy godziną 20:00 a 2:00 przy jednym z wyjść ze stacji metra M2 Centrum Nauki Kopernik zostanie wyłączona część oświetlenia.

„Noc spadających gwiazd” to impreza obserwacyjna, w czasie której przy wygaszonych światłach w najbliższej okolicy Centrum Nauki Kopernik, zgromadzeni goście wspólnie obserwują maksimum roju meteorów nazywanego Perseidami - meteory, nazywane potocznie spadającymi gwiazdami.

12 sierpnia 2016 roku, gdy Ziemia przedziera się przez chmurę drobin materii pozostawionych przez kometę Swift-Tuttle, od godziny 21:00 w Parku Odkrywców przy Centrum Nauki Kopernik można będzie wspólnie obserwować ten astronomiczny spektakl. Pierwsze meteory będzie można dostrzec już po kilku minutach obserwacji. Najlepszymi miejscami do obserwacji w Warszawie staną się Park Odkrywców, Skwer Kahla i bulwary nad Wisłą (pomiędzy Mostem Świętokrzyskim, a Mostem Poniatowskiego). Wstęp wolny serdecznie zapraszamy!

Więcej...

Piknik Bezpieczne Wakacje na Pradze Północ z Metrem Warszawskim

W sobotę 6 sierpnia 2016 roku Metro Warszawskie Sp. z o.o. uczestniczyło jako Partner w Pikniku „Bezpieczne Wakacje”, który był zorganizowany na terenie Parku Praskiego przez Urząd Dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy.
Pomimo niesprzyjającej pogody nasze stoisko cieszyło się dużym powodzeniem wśród odwiedzających. Wszyscy zainteresowani otrzymywali materiały informacyjne, broszury oraz foldery dotyczące inwestycji jaką jest budowa trzech kolejnych stacji II linii metra we wschodniej części Warszawy. Na dzieci czekały słodycze oraz gadżety Spółki, które rozdawaliśmy podczas organizowanych konkursów i zabaw.
Cieszymy się, że sprawiliśmy wiele radości naszym najmłodszym pasażerom i wszystkim miłośnikom Metra.

Więcej...

Zamknięte wyjście ze stacji metra Wilanowska

Z powodu inwestycji budowlanej przy stacji metra Wilanowska w nocy ze środy na czwartek ( z 29 na 30 czerwca 2016) zostało zamknięte wyjście ze stacji prowadzące w kierunku pętli autobusowej oraz parkingu P+R.

Po zamknięciu wyjścia, 30 czerwca, rozpoczęte zostaną tam prace budowlane prowadzone przez prywatnego inwestora. By ułatwić pasażerom opuszczenie stacji metra, zamieszczone zostały oznaczenia wskazujące drogę do właściwego wyjścia

Link do mapki Zarządu Transportu Miejskiego

Więcej...

Piknik „Bezpieczne wakacje” w Parku Sowińskiego z Metrem Warszawskim

W niedzielę, 26 czerwca br., Metro Warszawskie Sp. z o.o. uczestniczyło w pikniku rodzinnym zorganizowanym przez Urząd Dzielnicy Wola na terenie Parku Sowińskiego.

Podczas imprezy, odwiedzający stoisko Metra Warszawskiego mogli uzyskać informacje dotyczące rozbudowy II linii metra, w szczególności w kierunku zachodnim – czyli na Wolę, a także w kierunku wschodnim- północnym. Dla zainteresowanych inwestycją przygotowane zostały materiały informacyjne, broszury i foldery. Najmłodsi mogli wziąć udział w konkursach z wiedzy o metrze i otrzymać nagrody w postaci gadżetów Spółki.

Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko podczas wydarzenia serdecznie dziękujemy.

Więcej...

Bądź życzliwym pasażerem zamiast być monsterem – ruszyła III edycja kampanii „Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej”

W dniu 20 czerwca br. wystartowała trzecia edycja kampanii społecznej „Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej” Kampania „Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej” ponownie chce zwrócić uwagę na to jak ważnym i niezbędnym elementem podróży, jest życzliwe zachowanie się względem współpasażerów i pokazać właściwe postawy oraz zachowania.

Więcej...

Zobacz wszystkie aktualności